Jak dlouhý je ideální spánek? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak dlouhý je ideální spánek? (23.09.2017 - 13:06)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak dlouhý je ideální spánek?

zpět na výpis aktualit

03.06.2016Jak dlouhý je ideální spánek?

Dostatek spánku je pro lidský organismus základem proto to, aby mohl podávat optimální výkony a mohl správně fungovat. Jaká je ale vlastně ideální délka spánku? To se můžete dozvědět v následujícím článku.

 

Spánek je podle vědců nezbytný ke správné regeneraci organismu a pokud ho svému tělu poskytnete nedostatek, zhorší se některé základní funkce a pokročilý stav může vést až k rozvinutí některých chronických onemocnění. Je ale důležité si uvědomit, že i když spíme, tak jsou některé části našeho těla stále aktivní. Především se jedná o mozek, který je aktivní neustále a tak je v neustálé permanenci.

Samotný spánek se rozděluje na několik etap a jednotlivé etapy jsou důležité na to, abychom se po probuzení cítili odpočatí a plní energie. Spánek je také velmi důležitý pro dlouhodobou i krátkodobou paměť, je totiž dokázáno, že osoby, které si dopřávají více spánku mají lepší paměť než osoby, které více ponocují.

Pokud jde o ideální délku spánku, tento faktor je značně individuální a odborníci nejčastěji hovoří o sedmi až osmi hodinách jako o ideálním průměru. Délka spánku se ovšem v průběhu života mění, například novorozenci spí až 18 hodin denně zatím co děti předškolního věku potřebují okolo 12 hodin spánku. Starší děti v pubertě pak už většinou spí jen devět hodin.

Velmi důležitá je kromě množství spánku i jeho kvalita. Pokud je například spánek během noci několikrát přerušen, je možné, že si neprojdete všemi spánkovými fázemi a ráno se probudíte nevrlí a nevyspalí.

Spánek také významně ovlivňuje náladu. Nevyspalého člověka totiž velmi často poznáte doslova na první pohled. Tito lidí totiž bývají podráždění, konfliktní a pokud se potýkáte s chronickým nedostatkem spánku, budete mít vyšší sklony k depresím. Nedostatek spánku dále zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob a vysokého krevního tlaku.

Na druhou stranu není příliš správné spát příliš dlouho. Spánek delší než 10 hodin denně může u dospělého člověka způsobit celodenní únavu a rovněž může vyvolávat kardiovaskulární choroby. Příliš mnoho spánku také může zvyšovat sklony k obezitě, cukrovce a vysokému krevnímu tlaku.

 

Za ideální dobu spánku je tedy považována hodnota kolem 7 až 8 hodin denně. Příliš mnoho nebo naopak málo spánku může mít ve finále neblahé důsledky na vaše zdraví.  Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení POMNĚNKA MODRÁ

Krepové povlečení POMNĚNKA MODRÁ

100% BAVLNA, Zipový uzávěr...

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PATCHWORK DELUXE béžový

Krepové povlečení PATCHWORK DELUXE...

100% bavlna, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PUNTÍK modrý s proužkem

Krepové povlečení PUNTÍK modrý s...

Kvalitní krepové povlečení...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist