Jak prát a žehlit Jersey prostěradla? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak prát a žehlit Jersey prostěradla? (23.09.2017 - 14:48)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak prát a žehlit Jersey prostěradla?

zpět na výpis aktualit

27.05.2015Jak prát a žehlit Jersey prostěradla?

Materiál Jersey je považován obecně za kvalitnější než obyčejná bavlna. Získává se pletením malých zrnitých oček ze 100% bavlny. Tyto očka pak můžeme vidět na rubu materiálu, kdežto na povrchu je tato „pletenina“ v hladkém vzoru úzkých svislých čárek umístěných vedle sebe.
Díky výjimečné pružnosti a skvělému odvádění vlhkosti a se používá pro výrobu prostěradel. Lze jej taky snadno napnout na lůžko a zároveň se časem nevytáhne. Na okrajích je pak povlečení vybaveno kolem svého obvodu gumou, která zajišťuje jeho fixaci na místě. Na dotek se jedná o hebký a měkký materiál ve kterém je požitek usínat.

 

Povlečení z Jersey materiálu pereme dle etikety výrobce, protože se může vyskytovat v různě upravených formách – dle syntetických příměsí nebo podle techniky, jak se materiál barvil. Nic nezkazíme tím, když jej před samotným užíváním, po přinesení z obchodu vypereme samostatně na program pro bavlnu nebo na nejvyšší teplotu ze štítku výrobce. Pro příští praní nebo pro praní s ostatními kousky oblečení pak už sledujte doporučení výrobce. Na použitém prášku, gelu nebo prací kapsli nezáleží, vždy dbejte jen na to, aby dle barvy povlečení byl použit prací prostředek na bílé nebo barevné prádlo. Aviváž používat nemusíte. Určitě nepoužívejte na světlé barvy bělidla. Ovlivňují samotné vlákna materiálu a ty se stávají slabšími což zkracuje životnost ložního povlečení.

Prostěradlo Jersey

 

Jersey prostěradlo nezavěšujte při schnutí za rohy – mohlo by se vlastní vahou časem zdeformovat kvůli tlaku, který je na něj tyto oblasti vyvíjen. Po uschnutí stačí prostěradlo jen poskládat. Pokud se bojíte roztočů určitě jej můžete ještě dle cedulky výrobce vyžehlit, ale není to nutné. Pokud vám připadá, že je povlečení po vyndání zmačkané, nevěšte hlavu, napnutím na postel se samo vyrovná a vyhladí.Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení MOZART růžový

Krepové povlečení MOZART růžový

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PATCHWORK malinový / kvítky

Krepové povlečení PATCHWORK malinový /...

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist