Jak se starat o povlečení na podzim a v zimě | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak se starat o povlečení na podzim a v zimě (23.09.2017 - 13:05)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak se starat o povlečení na podzim a v zimě

zpět na výpis aktualit

10.10.2016Jak se starat o povlečení na podzim a v zimě

Plíseň je slovo, které dokáže vyděsit nejednu paní domu. Tím spíše, že chladné a vlhké podzimní a zimní měsíce plíseň v domě přímo přitahují. Ložnímu prádlu bychom měli přes nadcházející měsíce věnovat zvýšenou pozornost. Pokud se nyní péče o povlečení podcení, můžeme v povlečení nalézat stopy plísní, bakterie, roztoče s jejich výtrusy, pot či zvířecí chlupy v daleko větším měřítku. Vhodná údržba povlečení patří do „desatera“ spánkové hygieny (či hygieny spaní), jejichž postupy je dobré si osvojit.

 

Podzim a zima přináší do domů plísně

Hygienou spaní či spánkovou hygienou rozumíme zejména péči o matrace, ale také cesty k tomu, jak se dobře vyspat, vyhnout se problémům se spánkem i špatné údržbě povlečení. Každé doporučení spánkové hygieny většinou úzce souvisí s druhým. Takovým příkladem je i pravidelné větrání ložnice. To nejen, že pročistí vzduch v ložnici a umožní, abychom šli spát „s čistou hlavou.“ Zároveň je ale velice účinné vůči prevenci plísní, které se mohou tvořit na podzim nejen na zdech ložnice, ale i v těsné blízkosti vašeho povlečení. 

Plísně na matraci, tedy přímo tam, kde si chcete vychutnat klidný a ničím nerušený spánek, jej mohou značně narušit. Citlivějším jedincům mohou plísně vyvolat alergickou reakci ve formě rýmy. Kromě mírné formy alergie často „vděčíme“ plísním za nepříjemné kožní vyrážky až po astmatické záchvaty.

Zaměřte se na ložnici a skříně

Kromě krátkého, ale častého a intenzivního větrání bychom se měli celkově zamyslet nad prostorem, kde spíme, a také nad prostorem, kde povlečení a ostatní lůžkoviny uchováváme. Při velké vlhkosti přichází na řadu vysoušeče vlhkosti. Naopak na zvlhčovače vzduchu byste měli raději zapomenout. Pokud napadla plíseň ložní prádlo, textilie, přehozy či jiné tkaniny, je třeba to začít řešit. Bojovat proti plísním na textiliích lze dezinfekčními prostředky přímo určenými proti plísním. Vyzkoušet můžete ale babskou radu, a to citronovou šťávu či jedlou sodu, obyčejnou kuchyňskou sůl či kysličník. Naneste je na postižené místo a přeperte obvyklým způsobem v pračce.

Na podzim a v zimě péči o povlečení věnujte maximální pozornost

Obecně platí, že péče o povlečení na podzim a zimě se nijak zásadně nemění. Měli byste ji věnovat ale maximální pozornost. Nikdy neuškodí zopakovat si základní pravidla, jak o povlečení vlastně pečovat

  • Před prvním použitím povlečení důkladně vyperte.
  • Povlečení stačí vyprat v pračce na 40 °C, a to vždy naruby a se zapnutým zipem
  • zapnutý zip bychom měli ponechat i při sušení povlečení
  • povlečení se nedoporučuje sušit v sušičce

 

 
Vyberte si z nabídky produktů

 
Krepové povlečení KVÍTEK malinový

Krepové povlečení KVÍTEK malinový

100% bavlněný krep, Zipový...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist