Jak se udržuje damaškové povlečení? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak se udržuje damaškové povlečení? (26.09.2017 - 09:18)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak se udržuje damaškové povlečení?

zpět na výpis aktualit

20.05.2015Jak se udržuje damaškové povlečení?

Zdědili jste staré povlečení po babičce a chcete si jej uchovat? Nevíte, jak se o takový letitý materiál starat? Nebo jste snad z doslechu slyšeli, že damašek je kvalitní materiál a uvažujete o jeho koupi, ale bojíte se, že jeho údržba je složitá. Mile vás překvapí, že je to úplně stejné jako u jakéhokoliv jiného povlečení.

 

Damašek a jiné materiály

Každý použitý materiál, který se využívá k šití povlečení, má svá specifika. Ať už je to v případě nežehlivého saténu – právě ona nežehlivost, u krepového povlečení pak ta samá výhoda a oba dva materiály zároveň rychle usychají. Damašek se chová jako ostatní materiály. Je vyroben ze 100% bavlny a bavlna, jak víme, zvládne všechno. Nemusíte si tedy dělat starosti, jestli jej vyperete na 40° nebo na 60° se či si dokonce dopřejete vyvářku na 90°. S povlečením by se nemělo nic stát. Sušička povlečení také neublíží, ale pro ty z vás, kdo chtějí mít povlečení úhledně poskládané je nasnadě jej žehlit (pokud nemáte rádi povlečení zmuchlané). Jestli máte tu možnost a prostor, dejte povlečení sušit ven. Venku vám jej krásně provoní čerstvý vzduch a slunce. Také zde rovnoměrně uschne, že jej bude stačit jen poskládat (za dob našich babiček se damaškové povlečení škrobilo a mandlovalo).

V dnešní době se k damašku přidaly i některé moderní materiály jako mikroflanel, froté či saténové povlečení z polyesteru. Saténové povlečení se vyznačuje vysokým leskem a hebkostí, zároveň satén příjemně chladí během letních měsíců a nemusí se žehlit. Mikrovlákno je vyrobeno z umělých vláken (100% polyester) a je tedy vhodné pro alergiky stejně jako mikroflanel. Froté se vyznačuje velkou savostí, prodyšností a pružností.

 

Čím povlečení udržovat

Prací prášek, gel nebo moderní tablety přímo do bubnu pračky. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství pracích prostředků. Prací prášek je starou dobrou klasikou. Jeho prací schopnosti jsou nejlepší, ale někdy se stává, že se úplně nerozpustí a zachytává se v lemech povlečení. Prací gel tyto problémy nemá, ale jeho prací účinek je menší. Novinkou jsou prací tablety, které usnadňují dávkování. Jedna tableta nahradí prací dávku prášku nebo gelu. Někdy se ale stane, že se její obal v pračce úplně nerozpustí, což v případě jejího zaschnutí na povlečení, může udělat pěknou paseku. Prací tableta už nepotřebuje aviváž a hodí se jak na barevné tak bílé povlečení.

Při praní povlečení dbejte na to, aby bylo povlečení naruby, zatáhněte zipový uzávěr, či zapněte knoflíky. Zamezíte tak jejich odtržení či poškození. Perte vždy barevné s barevným a bílé s bílým, zabráníte tak nechtěnému obarvení povlečení. Teplotu programu nastavte dle doporučení výrobce povlečení. Pokud se vám stane, že povlečení má velké skvrny u kterých se obáváte, že v pračce nepustí, vezměte do ruky klasické mýdlo s jelenem nebo jiný přípravek na skvrny. Jednotlivé skvrny namydlete a nechte odstraňovač skvrn působit ideálně přes noc. Takto ošetřené povlečení následující den vyperte v běžném prášku a nastavení dle výrobce.

 Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PATCHWORK šedo-lila

Krepové povlečení PATCHWORK šedo-lila

Krepové povlečení, 100%...

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení , 100%...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist