Jak správně uskladnit peřiny | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak správně uskladnit peřiny (26.09.2017 - 09:22)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak správně uskladnit peřiny

zpět na výpis aktualit

28.04.2016Jak správně uskladnit peřiny

Každé ráno po probuzení nacpete peřiny a polštáře do „peřiňáku“ nebo je dáváte větrat každý den ven? Používáte více peřin dle ročního období a skladujete tak peřiny, které zrovna nepoužíváte? Jak správně peřiny skladovat? Na to si odpovíme v následujících řádcích.

 

Problémem je vlkost

Pokud máte peřiny z pravého peří, bude se způsob uskladnění o něco lišit od uskladnění peřin a dek z umělých vláken. Co se týká krátkodobého uskladnění peřin a polštářů, je ovšem způsob uskladnění prakticky stejný. Důležité je zabránit množení roztočů a nevystavovat peřiny a polštáře podmínkám pro to vhodným, to znamená vlhko a teplo mezi 22-26 stupni Celsia. Prvním problémem je vlhkost, protože každý člověk vypotí přes noc půl litru až litr tekutiny. To znamená, že peřiny jsou neustále vystavovány vlhkému prostředí, které je, pokud ještě vezmeme vliv pokojové teploty nebo teplotu lidského těla, rájem právě pro roztoče.

Jak peřiny uskladnit?

Nejvhodnějším způsobem, jak se zbavit vlhkosti, je peřiny a polštáře po spánku řádně vyvětrat a poté až ustýlat nebo uskladňovat do „peřiňáku“. Nejlepší pro větrání peřin je zimní období, když se teploty pohybují pod nulou, vysvitne slunce a vzdušná vlhkost je nízká. Naopak nevhodné pro větrání je teplé vlhké letní ráno. Poté, co jsou peřiny vyvětrané tj. zbavené vlhkosti, je můžeme ustlat nebo uskladnit do jakéhokoliv úložného prostoru. V tomto případě není potřeba dělat rozdíly mezi materiály, ze kterého peřiny a polštáře jsou.

 

Pro dlouhodobé uskladnění je potřeba mít různé návyky pro různé materiály. Pro peřiny z pravého peří je vhodné nepoužívat vakuové pytle, jelikož peří by mělo přirozeně dýchat, proto je možné peřiny z peří jen tak uskladnit ve skříni nebo jen pod přehozem, aby se na ně neprášilo. Dále by peřiny neměly být před uskladněním vlhké a je vhodné je jednou za čas natřást. Pokud se zaměříme na uskladnění přikrývek z umělých vláken, pro ty je vhodné uskladnění ve vakuových pytlích, které Vám ušetří trochu místa. Samozřejmě před uskladněním by přikrývky neměly být vlhké stejně jako peřiny z peří.Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení PATCHWORK malinový / kvítky

Krepové povlečení PATCHWORK malinový /...

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení , 100%...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist