Jak vybrat matraci? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak vybrat matraci? (21.09.2017 - 16:03)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak vybrat matraci?

zpět na výpis aktualit

17.01.2017Jak vybrat matraci?

Výběr matrace nemusí být žádná věda. Stačí, když budete znát pár kritérií, která Vám pomohou se správným výběrem.

 

V jednom z minulých článků jsme probrali, jak vybrat matracový chránič. Nyní Vám poradíme s výběrem samotné matrace. Na základě čeho tedy matrace vybíráme?

Kritéria pro výběr matrace

Tvrdost
Jedním z kritérií je její tvrdost. Jedná se o velmi individuální záležitost, proto se nebojte ji vyzkoušet přímo v obchodě a delší dobu si na ní poležet. Matrace by se měla přizpůsobit Vašemu tělu a nikde by neměla tlačit. Obecně platí, že lidé s vyšší váhou by měli sáhnout po tvrdší matraci než lidé s váhou nižší. Zároveň záleží i na poloze při spánku. Pokud spíte na břiše či na zádech, doporučujeme zvolit tvrdší matraci, pokud upřednostňujete spánek na boku, zvolte raději měkčí.

Délka
Mezi další kritéria výběru patří délka matrace. Ta by měla samozřejmě odpovídat velikosti samotné postele a Vás by měla přesahovat o 20 až 25 cm. Standardní šířka u jednolůžka je 90 cm, letiště mívají dvě matrace o šířce 80 cm.
 
Materiál
Nezapomínejme ani na materiál. Materiály ze studené pěny jsou charakteristické výbornou elasticitou, stálostí tvaru a dlouhou životností. Mimo jiné má studená pěna výbornou prodyšnost a omezuje výskyt roztočů.
Mezi novinky patří bio pěny, které jsou charakteristické obsahem přírodních olejů a mají lepší antibakteriální vlastnosti.

Latexové matrace jsou rovněž hypoalergenní a mají dobrou elasticitu. Obsahují směsici syntetického a přírodního latexu. Čím větším podílem přírodního latexu matrace disponuje, tím je výrobek dražší a kvalitnější.
Nebojte se ani pružinových matrací. Ty se dělí na klasické a tzv. taštičkové. Klasické pružinové matrace obsahují pružiny, které jsou navzájem provázány. U těch taštičkových jsou jednotlivé pružiny zašity do textilních sáčků a individuálně tak reagují na tlak těla.

Životnost

Jak je to se životností matrace? Pokud svým složením odpovídá zatížení, tedy Vaší váze, vydrží až 15 let. Neusínejte však na vavřínech! Každý materiál se častým užíváním opotřebovává, proto doporučujeme matraci vyměňovat každých 7 let. 

 

 Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

100% BAVLNA, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist