Jak vybrat polštář | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak vybrat polštář (26.09.2017 - 09:24)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak vybrat polštář

zpět na výpis aktualit

23.02.2016Jak vybrat polštář

Přemýšlíte o koupi nového polštáře, protože vám ten starý z nějakého důvodu nevyhovuje? Na trhu existuje velké množství polštářů a vám se může poměrně snadno stát, že se v tak velké nabídce zboží ztratíte. Podle čeho vlastně polštáře vybírat a na jakém se vám bude spát nejlépe? I o tomhle je následující článek.

 

Asi nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o tom, jaký polštář si pořídíte, je vaše spánková poloha. Tedy to, v jaké poloze spíte nejčastěji. Někdo totiž nejraději spí na břiše, jiný zase na boku nebo na zádech, a polštář, který je vhodný pro polohu na zádech není úplně vhodný pro polohu na břiše, protože ležením na takovém polštáři bude trpět vaše krční páteř. Pojďme si tedy vyjmenovat jednotlivé spánkové polohy a říct si, jaký typ polštáře je pro ně nejvhodnější jak z hlediska pohodlnosti, tak i ze zdravotního hlediska.

Poloha na břiše

Pro spánkovou polohu na břiše je nejvhodnější měkký polštář, který při spánku nenamáhá zadní část krční páteře. Z logiky věci vyplývá, že pro polohu na břiše jsou vhodnější spíše nižší typy polštářů, které vaši hlavu jen jemně podpírají a nenamáhají.  

Poloha na zádech

Nedáte dopustit na spaní na zádech? Pak spadáte do kategorie, pro kterou je nejvhodnější střední polštář (ani tvrdý, ani měkký). Pokud jde o jeho výšku, zde záleží dost na individuálním zvyku, nicméně odborníci na zdravý spánek doporučují spíše vyšší polštáře. Pokud ovšem koupíte nižší polštář a později zjistíte, že by vám více vyhovovalo mít vyšší polštář, můžete si dokoupit ještě jeden, kterým nízkou výšku vykompenzujete. Nejde sice o nejideálnější řešení, ale pořád je lepší dát například pod moderní zdravotní polštář nějaký starší, než kupovat další nový a předchozí se bude bezúčelně válet doma.

Poloha na boku

Spíte výhradně jen na boku? Pak je pro vás nejlepší tvrdší a pevnější polštář z paměťové pěny, který bude v ideálním případě anatomicky tvarovaný. V tomto případě je doporučeno volit vyšší polštáře, které poskytují krční páteři dostatečnou oporu a zajistí, aby vaše páteř byla při spánku v jedné rovině.Vyberte si z nabídky produktů

 
Krepové povlečení KYTIČKA BÉŽOVÁ

Krepové povlečení KYTIČKA BÉŽOVÁ

100% BAVLNA, Zipový uzávěr...

759 Kč
přejít na detail
 
 
759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist