Jak vyprat ručníky? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jak vyprat ručníky? (26.09.2017 - 09:21)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jak vyprat ručníky?

zpět na výpis aktualit

19.06.2015Jak vyprat ručníky?

Koupili jste si krásnou soupravu ručníků nebo osušek a nevíte, jak na první praní? Bojíte se, že je zničíte příliš vysokou teplotou nebo nevhodným pracím prostředkem. Nezáleží tolik na materiálu ze kterého ručník máte, ale na způsobu, jakým ho vyperete.

 

Než ručník vůbec poprvé použijete, je dobré ho jednou nebo dvakrát vyprat a ponechat volně uschnout. Samozřejmě je vypereme podle barev a to bílé odděleně od barevného. K praní se více hodí prací gel nežli prací prášek. V případě špatného máchání nezůstane nerozpuštěný ve vláknech. Aviváž také vynecháme, protože lepí vlákna ručníku a ten pak tuhne a přestává být měkký a poddajný. Také může jejím použitím ztratit něco ze své původní savosti. Pračku nikdy nepřetěžujte a nenaplňujte ji do úplného maxima – ručníky pak tlačí na buben a velkým třením mohou ručníky žmolkovatět.

Vypraný ručník necháváme volně uschnout – vynecháme radiátory či přímotopy (působení přímého tepla poškodí vlákna a může je polámat). Sušička vysuší ručníky rovnoměrně za nižší teploty a vlákna tak neponičí. Pokud jste sušili ručníky venku na čerstvém vzduchu můžete ho v sušičce dosušit, když si nejste jití, zda je už dokonale suchý.

Nejste-li zastánci běžných pracích prostředků můžete použít místo aviváže k změkčení ručníků třeba octa nebo jedlé sody. Čerstvý nádech a příjemnou vůni dodají ručníkům také citróny, které můžete přidat do bubnu pračky (plátky citrónu nakrájejte a umístěte do síťky nebo plátěného obalu, tak, aby dužnina a kůra z něj neulpěla na ručnících).

Ručníky pro děti perte na nižší stupně (obecně se doporučuje prát ručníky na 60°) a to proto, aby jejich motiv déle vydržel. Dětské motivy jsou tištěny kvalitními technologiemi, ale jejich životnost správným postupem při praní ještě prodloužíte.

 

Jaký ručník je tedy nejlepší?

Pro většinu z nás hraje při výběru ručníků roli především barva či vzorek, který na něm je, případně, jaký má ručník či osuška rozměr. Ať už kupujete ručníky nebo osušky, vždy je dobré se orientovat podle materiálu a výšky vlasu. Ručník s dlouhým vlasem je měkký, hebký a lépe saje. Krátký vlas má oproti tomu spíše masážní efekt – hodí se tedy třeba do sauny. Do nevětrané koupelny se doporučuje méně náchylný bambus, který zabraňuje usazováním plísní a mikroorganismů a zároveň je velmi savý. Bambusová vlákna jsou při řezu pod mikroskopem dutá – to je důvod, proč lépe sají (gramáž až 720g/m2 ).Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení MOZART růžový

Krepové povlečení MOZART růžový

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení BÍLÁ DROBNÁ KYTIČKA

Krepové povlečení , 100%...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist