Jersey nebo froté | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Jersey nebo froté (23.09.2017 - 11:11)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Jersey nebo froté

zpět na výpis aktualit

27.05.2015Jersey nebo froté

Vaše ložnice je chladnější, tak jste saténové povlečení vyloučili už na začátku, ale nevíte, jaké by vás zahřálo? Dostali jste tip na froté nebo jersey prostěradlo a nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Rádi vám výběr ulehčíme a seznámíme vás s vlastnostmi těchto materiálů.

 

Jersey

Jersey (žeržej) je materiál, který je vyroben ze 100% bavlny. Vzniká pletením a pletacích strojích. Na rubu vznikají pletením očka na povrchu je zase hladký a pružný. Tato pletenina je velice vhodná právě pro výrobu prostěradel – není třeba jej žehlit, je elastický a nemačká se. Název je odvozen od jména ostrova Jersey patřícímu k Velké Británii. Jersey je jako materiál využit i mimo ložního povlečení, například i pro výrobu spodního prádlo či triček. Hustějším pletením se pak využije pro sportovní nebo domácí oblečení.

 

Froté

Neboli smyčková tkanina, která se vyrábí výhradně z bavlněné příze. Smyčková tkanina je trojrozměrná textilie jež vzniká na speciálních tkacích strojích. Čím vyšší je pak gramáž výrobku (g/m2), tím větší je její hustota a také savost. Kvůli této vlastnosti je froté využíváno pro výrobu ručníků, osušek či županů.

Co tedy vybrat. Froté i jersey prostěradlo je z bavlny. Froté prostěradlo vás více zahřeje a v případě pocení i odsaje váš pot, jeho vyšší úplet ale nemá zdaleka takovou životnost jako jersey. Takže zvažte pro a proti případně si pořiďte oboje dvoje, tak abyste je mohli používat dle potřeby.

 

 Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení STICKEREI

Krepové povlečení STICKEREI

100% BAVLNA, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

100% BAVLNA, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist