Kdy je čas koupit nový polštář | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Kdy je čas koupit nový polštář (23.09.2017 - 11:16)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Kdy je čas koupit nový polštář

zpět na výpis aktualit

18.11.2016Kdy je čas koupit nový polštář

Polštáře jsou byť objemově větší, tak nenápadným společníkem v naší ložnici. Pokud jednou vybereme ten pravý, můžeme na něm spokojeně odpočívat bez dalších starostí. Přesto bychom jej po nějakém čase měli prozkoumat, zdali se nevyplatí vyměnit jej za novější kousek. Jak poznat, kdy je čas vyměnit polštář?

 

Kdo vydrží víc? Přikrývka nebo polštář?

Pokud srovnáme přikrývky a polštáře, s výdrží jednoznačně vítězí přikrývka. Polštáře se vyznačují menší trvanlivostí, protože je do značné míry zatěžujeme naší hlavou. Den co den je polštář namáhaný cca 8 hodin. Není divu, že po dvou až třech letech i anatomický polštář již značně ztrácí svoji schopnost poskytnout páteři tu správnou oporu. Každodenní soukromé pouto s polštářem nechává stopy také na hygieničnosti. Výměnou povlaku na polštář řešíme hygienický problém jen zčásti. Samotný polštář, i když se s ním loučíme neradi, potřebuje po cca 3 letech svůj nový protějšek.

Jak poznat nevyhovující polštář? Bolest za krkem, nevzhledné skvrny či alergie

Již dosluhující polštář se na první pohled vyznačuje výrazně vybledlými barvami. Ne každý si pamatuje, kdy přesně si svůj polštář kupoval. Vybledlý polštář se skvrnami od potu by pro nás měl být prvním varováním, že náš současný polštář již není, co býval. Člověk za noc vypotí až 1,5 litru vody, přičemž všechnu povlak na polštář všechen nezachytí. Část z naší noční sauny musí nevyhnutelně nechat skvrny na polštáři. Zkuste nejdřív polštář řádně vyprat. Pokud skvrny nejdou vyprat, ušetřete si další praní a zajděte si do obchodu pro nový.

Mezi další nepříjemná znamení, která nás upozorní na přílišné stáří polštáře, patří také bolest za krkem, se kterou se můžeme pravidelně budit. Pokud jste bolestmi hlavy či krku vedoucí od páteře předtím netrpěli, je na čase zpozornět. Příčina může vést ke špatně zvolenému novému polštáři s příliš velkou či příliš malou výplní, ale také k již starému polštáři, který přestal sloužit jako opora hlavy.

Do třetice se starý polštář pozná podle dalších potíží, které s ním můžete zaznamenat. Jedná se třeba o alergickou reakci z roztočů, kteří velice rádi vyhledávající staré polštáře a přikrývky. Opět, pokud se potýkáte s dlouhotrvalejší rýmou, zarudlým nosem či problémy s dýcháním, na které nejste zvyklí, měli byste se podívat na zoubek polštáři, se kterým trávíte noc. Za tři roky se většinou pozná, pokud polštář ještě vydrží u Vás v ložnici či zdali není čas se s ním rozloučit.

 

 Vyberte si z nabídky produktů

 
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist