Klasická péřová deka v 21. století | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Klasická péřová deka v 21. století (21.09.2017 - 15:52)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Klasická péřová deka v 21. století

zpět na výpis aktualit

18.05.2016Klasická péřová deka v 21. století

Chcete novou peřinu a děláte si průzkum, jaké druhy přikrývek si vlastně můžete koupit? Pak je tento článek právě pro vás. Dozvíte se v něm, jaké druhy přikrývek si vlastně můžete vybrat a jejich jednotlivé výhody a nevýhody.

 

Úplnou klasikou je poctivá péřová deka, kterou můžete znát například od vašich prarodičů. Ty si takové přikrývky často vyráběli doma a následně je používali po dlouhé desítky let. Ačkoliv jsou péřové přikrývky považovány za to nejkvalitnější čím se můžete přikrýt, určitě nejsou pro každého.

Nejprve si musíte zjistit, jestli nejste na něco alergičtí. Může se vám totiž stát, že si přinesete domů novou peřinu a zjistíte, že v její blízkosti nevydržíte kvůli alergickým reakcím. V případě, že jste nikdy v životě žádnou alergickou reakci neměli, nejspíš se vás toto netýká, ale pokud se objeví problémy, které jsou pro alergii typické, je dobré navštívit alergologa a poradit se přímo s ním.

Když se u vás nějaká alergie projeví, určitě je dobré zvolit spíše umělé materiály. Poradit vám může buď váš ošetřující lékař nebo odborníci na prodejně. Tak či tak zvolte raději takovou peřinu, která vás nebude zbytečně dráždit a vy se pod ní pohodlně vyspíte.

Dejte si ale pozor i na rozměry peřiny. Klasický rozměr je 140x200 centimetrů, nicméně hlavně vyšší jedinci budou určitě potřebovat delší přikrývku. Setkat se tak můžete i s rozměry 150x200 nebo dokonce 150x210 centimetrů. Spolu s tím souvisí i výběr polštáře, jehož rozměry jsou 50X60 centimetrů. Zajímavostí je, že i když jsou peřiny už po desetiletí rozměrově víceméně stejné, polštáře se zmenšují. Dříve nebyl problém narazit na polštář, měl rozměr metr krát metr.

Na peřině se určitě nevyplatí šetřit. Pokud koupíte opravdu kvalitní výrobek, počítejte s tím, že vám vydrží po mnoho let. Péřová přikrývka je vyzkoušená klasika, která cenově sice vyjde trochu dráž, nicméně získáte tím asi nejlepší izolant tepla a zároveň přikrývku, která má výbornou schopnost pohlcovat vlhkost. Zároveň ovšem nevěřte všemu, co si přečtete na internetu. Tam se dozvíte například to, že se péřové deky těžko perou a suší. To je ale holý nesmysl, vždyť se tyto přikrývky většinou vyrábějí z kachního a husího peří a tyto živočichové stráví ve vodě značnou část svého života.

 

Oproti péřovým přikrývkám jsou přikrývky z umělých vláken tvořeny z polyesterových vláken. Tato vlákna se ovšem k sobě po několika vypráních mohou začít lepit a důsledkem je to, že se v peřině začnou tvořit chuchvalce. Zvolte raději takzvané silikonizované vlákno. To má na svém povrchu tenkou vrstvu silikonu, díky ní se s výše zmíněným efektem nesetkáte. Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení KVÍTEK malinový

Krepové povlečení KVÍTEK malinový

100% bavlněný krep, Zipový...

759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA oboustranná

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA...

Krepové povlečení, Zipový...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist