Pod čím spát v létě a pod čím v zimě? | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Pod čím spát v létě a pod čím v zimě? (21.09.2017 - 23:06)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Pod čím spát v létě a pod čím v zimě?

zpět na výpis aktualit

20.04.2016Pod čím spát v létě a pod čím v zimě?

Možná se ptáte, jak zvolit typ přikrývky tak, aby vám v létě nebylo horko a zároveň aby vám v zimě nebyla zima. Ideálním řešením je samozřejmě mít přikrývky dvě a jednu používat jen v letních (potažmo i jarních a podzimních) měsících a druhou jen v zimních, kdy by vám pod tenkou dekou mohla být zima a špatně byste se vyspali.

 

Záleží na objemu a prodyšnosti

Pokud už do obchodu vyrazíte, mělo by vás zajímat především to, jak je přikrývka objemná, zda je hypoalergenní (to může být problém především u lidí, kteří trpí na nejrůznější alergie) a také jakou má schopnost odvádět vlhkost.

V chladnějších obdobích určitě sáhněte po teplejší přikrývce, která má schopnost vás co nejvíce zahřát. Ruku v ruce ovšem jde to, že by taková přikrývka měla být dostatečně prodyšná a lehká, protože jinak vám pod ní bude až příliš horko a pořádně se nevyspíte. Orientujte se tedy podle udávané hustoty přikrývky, ty do zimních období mají hustotu výplně okolo 400 g/m2 s tím, že mohou dokonce obsahovat více vrstev.

Opravdová peřina je už spíše vzácnost

Ačkoliv se přikrývkám už po mnoho let lidově říká peřiny, opravdové peří v nich s největší pravděpodobností nenajdete. Ve většině přikrývek se totiž nacházejí takzvaná dutá vlákna, která se výborně osvědčila jak v letním tak i v zimním období.

Do přikrývek se ovšem kromě dutých vláken plní například kuličková nebo silikonizovaná vlákna a můžete se setkat i s přikrývkami s mikrovláken. Všechno jsou to výborné tepelné izolátory a jejich ohromnou výhodou je také snadná údržba a hypoalergennost.

Naši předci vyráběli peřiny čistě z peří a hřejivost takových přikrývek byla jednoduše dána tím, kolik peří taková přikrývka obsahovala. Při koupi opravdové peřiny je dobré prověřit především to, odkud použité peří pochází a také to, zda je 100% prachové.

Ovšem zejména horkých letních měsících můžete narazit na problém se spánkem. Bude se to týkat zejména osob, které mají lehčí spánek a také dětí, kteří jsou na podmínky ke spánku mnohem citlivější než dospělí. V takovém případě se zaměřte především na prodyšné materiály a vyhněte se těm syntetickým. Pro letní období je tak ideální například bavlna.  Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA

100% bavlna, Zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Krepové povlečení PATCHWORK šedo-lila

Krepové povlečení PATCHWORK šedo-lila

Krepové povlečení, 100%...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist