Rozměry dětského povlečení | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Rozměry dětského povlečení (23.09.2017 - 14:52)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Rozměry dětského povlečení

zpět na výpis aktualit

22.05.2015Rozměry dětského povlečení

Vybrat správné dětské povlečení, tak, aby se vešlo do postýlky a nákup dalšího do větší postýlky školáka, může být i docela věda. Každý výrobce si totiž určuje sám rozměry polštářů a dek a sehnat na ně potom povlečení jinde než u výrobce bývá celkem obtížné. Většinou takto fungují obchodní řetězce, které nabízejí polštáře a deky včetně povlečení. Pokud si zde koupíte jen právě deky a polštáře, může se vám snadno stát, že jinde na ně soupravu ložního prádla v té správné velikosti neseženete nikde jinde, než právě v obchodě, kde jste je pořídili. Do budoucna to může dost omezit výběr motivů povlečení, vybírejte tedy klasické standardizované rozměry.

 

Povlečení do dětské postýlky

Dětské povlečení pro děti, které jsou ještě malé a v postýlkách, má nejtypičtější dva rozměry 120x90 a 135x100 (říká se mu často i euro rozměr) pro přikrývky. Polštáře jsou většinou typizované na 40x60 a prostěradlo koupíte pružné, tak, že se požadovanému rozměru přizpůsobí. Postýlka samotná je pak zpravidla 120x90, pokud si tedy nevyberete jinak či ji nemáte na míru. Při pořizování ložního prádla dejte ale pozor, protože miminko by nemělo mít hlavičku podloženu do jednoho roku žádným polštářem, aby se ve spánku neudusilo. Pod matraci a prostěradlo můžete do postýlky ještě schovat monitor dechu, který bude v noci hlídat miminko, zda dýchá. Vybírejte kvalitní materiály z bavlny, které sají a odvádějí pot. Novorozenci mají totiž vyšší teplotu těla než my dospělí a snadno se během spánku zpotí. Bavlněné povlečení můžete prát na vyvářku a zbavíte tak prostěradlo a přikrývku případných mikrobů. Žehlením povlečení ještě zvýšíte jeho zdravotní nezávadnost.

 

Povlečení pro předškoláka

Dítko už odrostlo z miminkovské postýlky a vy mu pořizujete „dětskou postel“ s rozměry 160x90/80 nebo máte dost místa a nechcete kupovat dvě postele a sáhnete tedy rovnou po „velké“ variantě 200x90/80. Takovým lišáckým řešením se zdá být rostoucí postel, kterou nabízí některé obchodní domy. Než si ji pořídíte ujistěte, zda se do ní dělají i „rostoucí“ matrace, protože tím, že postel sice poroste, ale do ní budete muset stejně kupovat dvoje matrace, nakonec nic neušetříte. Nic nezkazíte, pokud koupíte svému dítku už povlečení velkých rozměrů s dětským motivem. Přikrývku v rozměru 140x200 a polštář 70x90, které jsou standardem a seženete tak na ně povlečení v každém obchodě s různými motivy a ve velkém množství materiálů.Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení KYTIČKA BÉŽOVÁ

Krepové povlečení KYTIČKA BÉŽOVÁ

100% BAVLNA, Zipový uzávěr...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist