Roztoči v posteli? Jak zničit roztoče v ložním prádle | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Roztoči v posteli? Jak zničit roztoče v ložním prádle (23.09.2017 - 13:09)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Roztoči v posteli? Jak zničit roztoče v ložním prádle

zpět na výpis aktualit

23.11.2016Roztoči v posteli? Jak zničit roztoče v ložním prádle

Alergie patří mezi zákeřné nepříjemnosti, které nám nenápadně, ale trvale narušují pohodový život. Nepřiměřená oslabenosti imunitního systému se projevuje i v kontaktu s roztoči v ložnici. S roztoči se běžně setkáváme na nejrůznějších místech životního prostředí. U citlivějších jedinců ale kontakt s roztoči může vyvolat alergickou sennou rýmu, alergický zánět spojivek, zúžení průdušek a průdušnic dosahující často až astmatických záchvatů. Existuje ochrana proti roztočům v ložnici? Jak se vlastně zbavit roztočů v ložnici?

 

Roztoči jsou ve svém živlu, pokud se dostanou k odlupkům lidské kůže, které tvoří součást jejich potravy. Nesmíme se proto divit, pokud se jich usídlí větší množství právě v polštářích, peřinách, či matracích v ložnici, kde je takové potravy dostatek. Pro své optimální životní podmínky dále potřebují vlhkost okolo 70–80 % v místnosti a teplotu v rozmezí cca 22–26 ºC.

Jedním z častých omylů o roztočích je fakt, že samotní roztoči škodí. Alergické reakce ale podněcují ale výkaly roztočů. Na rozdíl od přítomnosti roztočů škodí jejich nahromadění a přílišný výskyt alergikům nejvíce. K druhému častému omylu patří, že se lze roztočů zbavit. Určité množství roztočů ale bude sdílet prostor s lidmi neustále. Můžeme spíše podniknout určité nápravné prostředky, jak roztoče v ložnici, mírně řečeno, naštvat.

Jak se zbavit roztočů v ložnici kvalitní matrací a roštem

Základem pro to, jak na roztoče v ložnici, je výběr kvalitní matrace z materiálu, který roztočům nepřijde vhod. Jedná se například o matrace z biopěny či studené pěny, jejich složení na roztoče a další možné alergie pamatuje a které obsahují třeba odvzdušňovací kanálky. Matrace tak může lépe dýchat a zajistí snazší proudění vzduchů. Lamelový rošt by měl další součástí boje proti roztočům, neboť zajistí další potřebnou cirkulaci vzduchu.

Polštáře a povlečení jako ochrana v boji proti roztočům

Kromě kvalitních materiálů, ze kterých je vyrobena Vaše matrace či rošt, by se Vaše pozornost měla dále upřít na výběr kvalitních ložních materiálů. Ložní povlečení, které lze prát v pračce na vyšší teploty, účinně bojuje proti roztočům stejnou měrou jako kvalitní matrace či rošt. Vyplatí se investovat také do matracového chrániče, který zachytává pot a oddaluje konec životnosti matrace značnou měrou.

Roztoči v ložnici nebudou mít radost z větrání ani s pravidelným praním

Zaručených návodů na to, jak se zbavit roztočů v ložnici, je určitě celá řada. Mnohdy ale postačí zapojit selský rozum a dodržovat pravidelné hygienické zvyklosti. Samozřejmostí u ložnice by mělo být pravidelné větrání, nejlépe ráno a večer krátce a intenzivně. Pravidelným praním pyžama a lůžkovin ztížíme roztočům cestu do naší ložnice zase o něco více. Matracový chránič je dobré nejen zakoupit, ale také se na něj v praní zaměřit, a to pobytem v pračce nejlépe jednou za měsíc na 60°. Ložnice vypadá zdánlivě čistě, ale při hlubším prozkoumání je boj s roztoči celoživotní dřina. Citlivější jedinci by si proto měli osvojit výše zmíněné návyky a zvyknout si na ně. Roztoči v ložnici z toho šťastní nebudou. Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA oboustranná

Krepové povlečení PUDROVÁ KYTKA...

Krepové povlečení, Zipový...

759 Kč
přejít na detail
 
 
759 Kč
přejít na detail
 
 
Krepové povlečení PUNTÍK šedý s proužkem

Krepové povlečení PUNTÍK šedý s...

Krepové povlečení české...

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist