Tipy pro správný výběr polštáře | Ložníobchod.cz

www.lozniobchod.cz - Tipy pro správný výběr polštáře (26.09.2017 - 09:27)

KONTAKT
Slovensky
Ložníobchod.cz - český výrobce povlečení

Tipy pro správný výběr polštáře

zpět na výpis aktualit

31.01.2017Tipy pro správný výběr polštáře

Polštáře mají jednu hlavní funkci – poskytnout oporu a pohodlí. Váš polštář by vám měl podpírat páteř v přirozené poloze, odpovídat vaší spánkové poloze a v neposlední řadě být pohodlný a flexibilní. Rozhodně vaši hlavu nesmí nepřirozeně zaklánět nebo předklánět. Jak si takový polštář vybrat?

 

V jednom z našich minulých článků jsme si pověděli něco o výběru polštáře na základě spánkové polohy. Dnes se zaměříme zejména na jeho tvar a materiál.

Klasický vs. anatomický

Vybrat si můžete mezi klasickým nebo anatomickým polštářem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Anatomické polštáře se vyznačují dvěma vytvarovanými vlnami, přičemž tu vyšší si dáte pod krk. Tento tvar sleduje linii horní části těla – hlavy, krku a ramen. Je vhodný zejména pro spaní na boku a na zádech. Klasické polštáře jsou určeny zejména pro ty, kteří rádi spí na břiše nebo polohy často střídají.

Kvalita materiálu

Mezi další rozhodující faktory patří kvalita materiálu. Pořídit si můžete například klasický péřový polštář, který však nedoporučujeme alergikům na roztoče. V případě alergie si raději pořiďte polyesterové, čili duté vlákno. Polyesterové kuličky se dají koupit zvlášť a můžete si jimi naplnit polštář podle svých představ. V neposlední řadě je k sehnání tzv. paměťová pěna, která reaguje na teplotu těla a která byla původně vyvinuta kosmonautům.

Stejně, jako u matrací, i zde platí, že vyšší cena představuje i vyšší kvalitu. Nebojte se proto zainvestovat do kvalitního polštáře, protože tato investice se dlouhodobě vyplatí.Vyberte si z nabídky produktů

Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

Krepové povlečení KOSTIČKA BORDÓ

100% BAVLNA, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Krepové povlečení STICKEREI

Krepové povlečení STICKEREI

100% BAVLNA, zipový uzávěr

759 Kč
přejít na detail
 
 
 
Podpěrová s.r.o.
Dobrovodská 2284
370 06 České Budějovice
777 100 799
texpo@centrum.cz

2017 © Ložní obchod. Všechna práva vyhrazena.

Webdesign a optimalizace stránek INIZIO

Doporučujeme:

Vybavení obchodů | Prostěradla | Wellness Roubenka | Lyže Fischer | Běžky Fischer | Mezonitě
TOPlist