09.02.2017 13:49 | Pravděpodobně jste už zaslechli několik rad a doporučení spojené se zdravým spánkem. Následující článek vám odhalí, které z nich jsou mýty.

5 mýtů o zdravém spánku

1. Naspěte si spánkový dluh o víkendu

I přesto, že lenošení o víkendu se zdá jako lákavá představa, spánkový deficit vám bohužel nevyrovná. V tomto případě je lepší stanovit pravidelnost vašeho spánkového režimu. Přes týden se tedy snažte chodit spát a vstávat ve stejnou dobu.

 

2. Na omezené množství spánku si zvyknete

Neexistuje metoda, která umožní redukovat spánkovou potřebu. Pokud si budete nalhávat, že si na omezené množství spánku zvyknete, dostanete se do spánkové deprivace a budete ještě unavenější než předtím.

3. Alkohol před spaním

Jistě už jste slyšeli o uklidňující skleničce vína před spaním. Ta vás možná příjemně unaví, ale hrozí vám přerušovaný spánek a probouzení během noci. Skleničce alkoholu před spaním se tedy raději vyhněte.

4. Krátké zdřímnutí nestačí

Krátké zdřímnutí naopak osvěží vaše tělo i mysl. Naopak se vyhněte dlouhému polehávání a pospávání přes den, to vás naopak ještě více vyčerpá.

5. Každou noc spěte 8 hodin

Osm hodin spánku není nezbytně nutné, jedná se pouze o průměr zdravého dospělého člověka. Většina lidí potřebuje spát 7-9 hodin denně. Přizpůsobte tedy spánek vaší potřebě. Na druhou stranu se vyhněte příliš krátkému spánku, např. 5 hodin. Pár dní to sice vydržíte, ale pak vás pohltí spánková deprivace. 

Pro kvalitní spánek si vyberte přikrývky, polštáře a nezbytné ložní povlečení z našeho obchodu.

 

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…