Tento web používá cookies. Další informace

09.02.2017 13:49 | Pravděpodobně jste už zaslechli několik rad a doporučení spojené se zdravým spánkem. Následující článek vám odhalí, které z nich jsou mýty.

5 mýtů o zdravém spánku

1. Naspěte si spánkový dluh o víkendu

I přesto, že lenošení o víkendu se zdá jako lákavá představa, spánkový deficit vám bohužel nevyrovná. V tomto případě je lepší stanovit pravidelnost vašeho spánkového režimu. Přes týden se tedy snažte chodit spát a vstávat ve stejnou dobu.

2. Na omezené množství spánku si zvyknete

Neexistuje metoda, která umožní redukovat spánkovou potřebu. Pokud si budete nalhávat, že si na omezené množství spánku zvyknete, dostanete se do spánkové deprivace a budete ještě unavenější než předtím.

3. Alkohol před spaním

Jistě už jste slyšeli o uklidňující skleničce vína před spaním. Ta vás možná příjemně unaví, ale hrozí vám přerušovaný spánek a probouzení během noci. Skleničce alkoholu před spaním se tedy raději vyhněte.

4. Krátké zdřímnutí nestačí

Krátké zdřímnutí naopak osvěží vaše tělo i mysl. Naopak se vyhněte dlouhému polehávání a pospávání přes den, to vás naopak ještě více vyčerpá.

5. Každou noc spěte 8 hodin

Osm hodin spánku není nezbytně nutné, jedná se pouze o průměr zdravého dospělého člověka. Většina lidí potřebuje spát 7-9 hodin denně. Přizpůsobte tedy spánek vaší potřebě. Na druhou stranu se vyhněte příliš krátkému spánku, např. 5 hodin. Pár dní to sice vydržíte, ale pak vás pohltí spánková deprivace. 

 

 


Další články


blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…

blog

Pod čím spát v létě

01.08.2017

Léto už je v plném proudu a jistě nás čeká ještě spousta teplých nocí, které pro někoho nemusí být zrovna jedny z nejpříjemnějších.