13.09.2016 10:31 | Krásně prosluněné dny s letními teplotami a tropické noci – to je typický scénář každého vydařeného léta. Pokud však nesnášíte horko dobře, můžete načerpat inspiraci pro lepší spánek v následujících řádcích.

1. tip - Chladné prostěradlo 

Znatelnou úlevu přinese ochlazení prostěradla v lednici, či pro silnější povahy v mrazáku. Vložte složené prostěradlo do sáčku, ve kterém ho dáte na 2-3 hodiny do lednice a až ho znovu povlečete, uvidíte, že se vám bude usínat mnohem lépe.

2. tip - Barvy, které ošálí smysly

Kouzlo studených odstínů barev opravdu funguje, a proto pokud si vyberete povlečení či prostěradlo v tónech fialové, modré a zelené, tak ošálíte své smysly opravdu účinně a navíc jimi ložnici krásně oživíte. Kombinovat se samozřejmě dají i s teplými odstíny - popusťte uzdu své fantazii a vytvořte si tu pravou kombinaci, která vám sedne.

3. tip - Rychlý a účinný pomocník

Nejen k zahřátí, ale i k ochlazení může posloužit povlak polštářku naplněný rýží nebo pohankou, který před spaním alespoň na hodinu umístíte do mrazáku. Nevydrží sice chladit celou noc, ale je alespoň celkem rychle připravený k použití. Pokud nemáte po ruce polštářek, stejně poslouží i termofor naplněný ledovou vodou.

4. tip - Nezatracujte pyžamo

I když se vám to zdá možná nelogické, je dobré spát při tropické noci v lehkém pyžamu. Přikrýt se pak můžete peřinou jen z části, či vůbec a navíc i pyžamo se dá vložit do lednice či mrazáku. V průběhu noci pak látka vsákne pot a vám se bude příjemněji spát. Pokud pyžamo propotíte, tak ho jednoduše převlečete a prostěradlo vám zůstane suché.

5. tip – Vlhký ručník v pohotovosti

Pro případ, že se během tropické noci probudíte a nebudete se cítit ve své kůži, ať již kvůli potu či horku, připravte si k posteli vlhký ručník, kterým se můžete kdykoliv otřít a trochu se osvěžit. Teplota ručníku by měla mít pokojovou teplotu, aby tělo neprožilo velký teplotní šok a podařilo se vám opět usnout.


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…