07.03.2016 08:06 | Máte chatu nebo chalupu a chcete na ní občas přespávat. Pak zauvažujte o koupi chalupářského, případně staročeského povlečení, které svým stylem na vaši chalupu nebo chatu výborně zapadne. Jak se vlastně liší chalupářské povlečení od staročeského a jakou další variantu máte při pořízení povlečení na chalupu nebo chatu?

Chalupářské povlečení

Stylové povlečení na chalupu se vyznačuje použitím klasických vzorů a materiálů. Mezi nejoblíbenější chalupářské povlečení patří hladké bavlněné a krepové. Pro chalupářský styl povlečení jsou typické motivy jako růže a jiné kytičky, kostkované a pruhované dezény, ale i vzory inspirované technikou patchwork. Na chalupě se bude zvlášť dobře vyjímat pruhované ložní povlečení v modrobílé či červenobílé barevné kombinaci.

Staročeské povlečení

Staročeské povlečení v nabídce Ložního obchodu se inspiruje lidovými vzory a odkazuje na kvalitu, kterou byly české výrobky známé již dávno v minulosti. Se staročeskými vzory se vracíme do vzpomínek na dětská léta strávená u babičky na venkově. Mezi tradiční motivy patří proužky, kostičky a květinové vzory na bavlněném či krepovém povlečení. Staročeský nebo také selský styl často doplňuje zdobná krajka na polštářcích. Nejoblíbenějšími barvami jsou červená a modrá připomínající starobylou techniku modrotisku.

Francouzské povlečení

Francouzské povlečení je druh povlečení s atypickým rozměrem. Ocení ho ti, kdo se k sobě rádi přitulí. Najde ale využití i ve větší posteli pro jednoho. Sada francouzského povlečení nejčastěji obsahuje povlak na jednu vekou přikrývku tzv. francouzskou deku a dva povlaky na polštáře. Nejžádanějšími rozměry francouzského povlečení jsou 200 x 220 a 220 na 240. V Ložním obchodě jsou k dostání i další atypické rozměry jako 200 x 200 nebo 200 x 240. Oblíbené je zejména krepové a bavlněné francouzské povlečení.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…