09.06.2016 11:02 | Jelikož je narození miminka nejšťastnější události v životě člověka, snaží se na tuto událost náležitě připravit a poskytnout malému co nejlepší možnou péči. Zvláštní pozornost byste měli věnovat právě postýlce, ve které bude váš potomek ze začátku trávit podstatnou většinu dne. V následujícím článku si představíme některé tipy a produkty, které se vám budou do dětské postýlky jistě hodit.

Základem ovšem je, aby byla celá souprava zdravotně nezávadná a byla vyrobena z kvalitních materiálů. Určitě se tedy vyhněte nákupu těchto povlečení například na tržištích, kde je vysoká pravděpodobnost, že narazíte na nekvalitní výrobek, který by mohl vašemu malému ještě ublížit.

Do dětské postýlky budete potřebovat kvalitní prostěradlo, nejvhodnější jsou takzvaná froté prostěradla, která mají po svém obvodu gumičku. Díky této gumičce se prostěradlo natáhne a rozprostře po celé ploše matrace a tak se nikde nekrčí.

Pod prostěradlo můžete pořídit takzvaný chránič matrace. Jedná se o nepropustnou podložku na matraci, které jsou vodotěsné, ale zároveň dostatečně prodyšné na to, aby matrace mohla „dýchat“. Jejich hlavní úlohou je zabránit znečištění matrace, ke kterému může, vzhledem k tomu, že ji bude využívat malé dítě, čas od času dojít.

Další věcí, kterou budete jistě potřebovat, je kvalitní přikrývka. Pro ta nejmenší miminka zvolte kvalitní antialergickou přikrývku s výplní z dutého vlákna, kterou je v případě potřeby možné prát. Většinou se tyto přikrývky prodávají společně s polštářem, nicméně u nejmenších dětí je polštář spíš na škodu. U malých dětí totiž hrozí nebezpečí udušení ve spánku a tak by neměly používat polštář aspoň do věku dvou let. Pokud vaše miminko přece jen z nějakého důvodu potřebuje podložit hlavičku, raději podložte přímo celou matraci tak, aby vytvořila mírně nakloněnou rovinu.

 

Pokud jde o povlečení, můžete si vybrat z široké škály různých barev a vzorů. Pro malé děti jsou ale nejvhodnější jemné a světlé barvy, ideálně pak pastelových odstínů. Jelikož miminka vnímají barvy jinak než dospělí lidé, doporučujeme vám vyhnout se při koupi křiklavých barev a vzorů. 


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…