09.06.2016 11:02 | Jelikož je narození miminka nejšťastnější události v životě člověka, snaží se na tuto událost náležitě připravit a poskytnout malému co nejlepší možnou péči. Zvláštní pozornost byste měli věnovat právě postýlce, ve které bude váš potomek ze začátku trávit podstatnou většinu dne. V následujícím článku si představíme některé tipy a produkty, které se vám budou do dětské postýlky jistě hodit.

Základem ovšem je, aby byla celá souprava zdravotně nezávadná a byla vyrobena z kvalitních materiálů. Určitě se tedy vyhněte nákupu těchto povlečení například na tržištích, kde je vysoká pravděpodobnost, že narazíte na nekvalitní výrobek, který by mohl vašemu malému ještě ublížit.

Do dětské postýlky budete potřebovat kvalitní prostěradlo, nejvhodnější jsou takzvaná froté prostěradla, která mají po svém obvodu gumičku. Díky této gumičce se prostěradlo natáhne a rozprostře po celé ploše matrace a tak se nikde nekrčí.

Pod prostěradlo můžete pořídit takzvaný chránič matrace. Jedná se o nepropustnou podložku na matraci, které jsou vodotěsné, ale zároveň dostatečně prodyšné na to, aby matrace mohla „dýchat“. Jejich hlavní úlohou je zabránit znečištění matrace, ke kterému může, vzhledem k tomu, že ji bude využívat malé dítě, čas od času dojít.

Další věcí, kterou budete jistě potřebovat, je kvalitní přikrývka. Pro ta nejmenší miminka zvolte kvalitní antialergickou přikrývku s výplní z dutého vlákna, kterou je v případě potřeby možné prát. Většinou se tyto přikrývky prodávají společně s polštářem, nicméně u nejmenších dětí je polštář spíš na škodu. U malých dětí totiž hrozí nebezpečí udušení ve spánku a tak by neměly používat polštář aspoň do věku dvou let. Pokud vaše miminko přece jen z nějakého důvodu potřebuje podložit hlavičku, raději podložte přímo celou matraci tak, aby vytvořila mírně nakloněnou rovinu.

 

Pokud jde o povlečení, můžete si vybrat z široké škály různých barev a vzorů. Pro malé děti jsou ale nejvhodnější jemné a světlé barvy, ideálně pak pastelových odstínů. Jelikož miminka vnímají barvy jinak než dospělí lidé, doporučujeme vám vyhnout se při koupi křiklavých barev a vzorů. 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…