10.10.2017 08:26 | Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává flanel své typické vlastnosti. Je měkčí a také silnější než látky, které jsou tkány běžnými způsoby.

Flanel se vyrábí buď z bavlněné příze, nebo z vlny. Existují ovšem i syntetické varianty flanelu, které se ovšem kvalitě přírodních materiálů zatím nemohou rovnat.

Materiál a použití

Flanel je poměrně lehký, krásně hřejivý, měkký a velice příjemný na omak. Kvůli speciální úpravě je však flanel trochu náročnější na údržbu. Pro své vlastnosti se používá na klasické šedé flanelové kalhoty, hřejivá pyžama, košile, nebo stále více oblíbené sezónní flanelové povlečení.

 

Flanelové ložní povlečení

Flanelové povlečení je vhodné zejména pro chladné zimní měsíce, ale věční zmrzlíci je rádi využívají i v průběhu roku. Materiál vyniká vysokou hřejivostí a savostí, proto se nemusíte bát, že byste se pod ním třásli zimou.

flanelové povlečení  flanelové povlečení s květinami

Flanelové povlečení není problém vyrobit jakýkoliv rozměrů. Můžete se tak zachumlat jak do peřiny pro jednoho, nebo si s partnerem užívat společné teplo pod přikrývkou, jejíž rozměry přesahují dva metry.

Protože je naše flanelové povlečení přímo od výrobcemůžeme u některých vzorů výrobu přizpůsobit Vašim individuálním požadavkům. Z flanelu tak můžete mít například ušité i povlaky na válečky.

Tipy na péči o flanel

Flanelové výrobky z bavlněné látky by se měly prát na jemné praní při maximálních otáčkách 800 za minutu. Při využití vyšších otáček by mohlo nastat nenávratné polámání vláken v tkanině. Poškození výrobku zabráníte také tím, že při praní využijete šetrné a kvalitní prací prostředky na barevné prádlo a výrobek obrátíte naruby. Velkou výhodou flanelu je, že ho nemusíte žehlit. Ovšem přežehlený výdrží mnohem déle hladší, než běžné bavlněné látky.

Sušení je nejlepší klasicky na čerstvém vzduchu a sluníčku, a to i v zimních měsících. Díky svým vlastnostem usychá látka velice rychle. K sušení můžete použít dokonce sušičku na prádlo. Jen si dejte pozor a pečlivě vyberte program na, který budete výrobek sušit.

Flanel je skvělá sezónnní látka, která Vás vždy spolehlivě zahřeje.

 

Přejít do nabídky flanelového ložního povlečení

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…