27.05.2015 08:20 | Materiál Jersey je považován obecně za kvalitnější než obyčejná bavlna. Získává se pletením malých zrnitých oček ze 100% bavlny. Tyto očka pak můžeme vidět na rubu materiálu, kdežto na povrchu je tato „pletenina“ v hladkém vzoru úzkých svislých čárek umístěných vedle sebe. Díky výjimečné pružnosti a skvělému odvádění vlhkosti se používá pro výrobu prostěradel. Lze jej taky snadno napnout na lůžko a zároveň se časem nevytáhne. Na okrajích je pak povlečení vybaveno kolem svého obvodu gumou, která zajišťuje jeho fixaci na místě. Na dotek se jedná o hebký a měkký materiál ve kterém je požitek usínat.

Povlečení z Jersey materiálu pereme dle etikety výrobce, protože se může vyskytovat v různě upravených formách – dle syntetických příměsí nebo podle techniky, jak se materiál barvil.

Nic nezkazíme tím, když jej před samotným užíváním, po přinesení z obchodu vypereme samostatně na program pro bavlnu nebo na nejvyšší teplotu ze štítku výrobce. Pro příští praní nebo pro praní s ostatními kousky oblečení pak už sledujte doporučení výrobce. Na použitém prášku, gelu nebo prací kapsli nezáleží, vždy dbejte jen na to, aby dle barvy povlečení byl použit prací prostředek na bílé nebo barevné prádlo. Aviváž používat nemusíte. Určitě nepoužívejte na světlé barvy bělidla. Ovlivňují samotné vlákna materiálu a ty se stávají slabšími což zkracuje životnost ložního povlečení.

Jersey prostěradlo nezavěšujte při schnutí za rohy – mohlo by se vlastní vahou časem zdeformovat kvůli tlaku, který je na něj tyto oblasti vyvíjen. Po uschnutí stačí prostěradlo jen poskládat. Pokud se bojíte roztočů určitě jej můžete ještě dle cedulky výrobce vyžehlit, ale není to nutné. Pokud vám připadá, že je povlečení po vyndání zmačkané, nevěšte hlavu, napnutím na postel se samo vyrovná a vyhladí.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…