28.01.2015 15:09 | Lámete si taky hlavu nad tím, jak snadno složit napínací prostěradlo, aby nevypadalo jako kus zmačkaného hadru ve Vaší skříni? Máme pro Vás jednoduchý návod.

Většina z nás dnes již používá především napínací prostěradla, protože na rozdíl od klasických mají řadu výhod. Napínací prostěradlo se jednoduše pere, snadno se povléká a během spánku se nesvléká dolů. Jediným oříškem, který řada z nás řeší, je, jak po vyprání napínací prostěradlo snadno a úhledně složit.    

Skládání napínacího prostěradla

Vyzkoušejte náš návod na složení napínacího prostěradla. Nejsnazší cesta, jak složit napínací prostěradlo, je vložit ruce do dvou vzdálenějších rohů a přiložit je na sebe. Postup opakujeme s rohy prostěradla, které visí k zemi, zatímco horní spojené rohy držíme v druhé ruce. Nakonec spojíme ruce a tím všechny rohy v jeden.

Poté, co máme všechny čtyři rohy prostěradla složené na sobě, přehneme látku s gumou, kterou zahrnujeme pod matraci a uhladíme. Dále pokračujeme klasickým skládáním, až vytvoříme stejně široký podélný pruh.

Poté již stačí napínací prostěradlo přeložit asi natřikrát a vznikne Vám krásně úhledný požadovaný tvar namísto nevzhledného balíku. Ze složeného napínacího prostěradla nikde nic nevyčuhuje a vy jej snadno uložíte do své skříně, kde nebude zbytečně zabírat místo. 

Pokud je pro Vás návod na to, jak složit napínací prostěradlo, nesrozumitelný, podívejte se na ukázku.

 

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…