11.06.2015 15:33 | Řídíte se pořekadlem, kdo si jak ustele, tak si také lehne? Říkali vám známí, že tím, že nebudete stlát, zabráníte roztočům, aby se zabydleli ve vašich přikrývkách? Nevěřte všemu, co se kde povídá a zkuste si pro dobrý pocit a pro radost, že jdete usínat do ustlaného, postel profesionálně ustlat. Není to těžké a nezabere to více než jednu minutu vašeho času ráno.

Postup, jak správně ustlat

Postel se stele tzv. odspoda. Začněte tedy ochranou matrace, pokud ji používáte. Chránič matrace je v podstatě taková tenká deka, která je v rozích vybavena gumičkou jež ji drží na správném místě. Je prošitá a dělá matraci měkčí. Pokračujte použitím klasického natahovacího prostěradla. Vyberte to na kterém se vám příjemně spí nebo to, které je v zimní období třeba hřejivé (například froté prostěradlo). V případě, že se vám stalo, že nemůžete povlečení na postel dostat a koupili jste si tedy pravděpodobně menší rozměr, nebo se vám praním mrsklo, požádejte o pomoc spolubydlícího nebo člena rodiny. Na natahovací prostěradlo se může aplikovat prostěradlo rovné, nenatahovací, které se jen založí pod kraje matrace. V dalším kroku už je prostor pro vaši fantazii, jak si chcete ustlat. Můžete dát polštář a deku na jednu stranu, či jen deku a polštář natřást a poskládat, nebo přidat do čela postele polštářky. Každopádně, abyste zamezili ulpívání prachu v přikrývkách, ochraňte postel přehozem. Přehoz na postel zakryje vaše případné nedostatky při stlaní, hezky vypadá a může ještě podtrhnout design celé ložnice.

Rutina se může stát zábavou

Postel si můžete ustlat, jak je libo. Někdo chce jít usínat jako z pohádky Tisíce a jedné noci a vyskládá si do čela postele všechny polštářky, co doma najde. Ti z vás, kteří potřebují prostor na posteli, třeba pro čtení nebo pro práci, se nabízí možnost ustlat deku i polštář do čela postele a využít, tak zbývající místo k sezení či povalování se. Nebo zkrátka nejste stlací typ a máte to štěstí, že ložnici prostě zavřete i s neustlanou postelí.

Čím častěji budete stlát, tím rychleji vám to půjde a stane se to zábavnou rutinou. Nečekaná návštěva vás pak ani při vstupu do ložnice nepřekvapí. Jste-li majitelem garsoniéry stlaní postele každý den se nevyhnete, snad jedině pokud máte rozkládací gauč a peřiňák.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…