25.05.2016 08:53 | Jelikož zařizování dětského pokoje patří k nejsložitějším krokům při úpravách interiéru, je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. Všeobecně si totiž lidé přejí, aby byl dětský pokojík zařízen v takovém stylu, aby zapadl do konceptu vybavení celého interiéru a aby byl zároveň zařízen velmi vkusně a elegantně.

Zde ovšem nastává drobný problém, protože právě tento styl se samotným dětem nemusí příliš zamlouvat a mohou vyžadovat něco trochu více „dětského“. Ovšem najít takový nábytek a vybavení, který by splňoval obě výše zmíněná kritéria, tedy to, aby byl elegantní a hodil se do bytu a zároveň se líbil i vašim dětem, nemusí být úplně jednoduché.

Doby, kdy musel být dětský pokoj vybaven tak, že jste jej dokázali na první pohled poznat od ostatních pokojů v domě nebo v bytě jsou dávno pryč. Moderním trendem je dětský pokoj vybavit tak, aby „rostl“ s vaším dítětem. To znamená, že jakmile vám potomek začne dospívat, nebudete muset pokoj rekonstruovat, protože stávající vybavení mu přijde příliš infantilní a stydí si tam pozvat například návštěvu tvořenou několika jeho vrstevníky.

Pokud jde o nábytek, můžete se poohlédnout po italských designových kouscích, které velmi často propojují přirozenou eleganci, praktičnost a také kvalitu. Tento styl využívá kouzla zaoblených tvarů a nenajdete zde například žádné ostré rohy nebo hrany. Mimo jiné je i právě proto velmi vhodný pro děti, kterým hrozí o ostré hrany a rohy úrazy. Italský nábytek je navíc velmi elegantní a určitě se bude líbit i vašim dětem.

Ani postel vašeho dítěte nemusí vypadat infantilně. I když pro úplně malé děti je vhodné zvolit spíše povlečení s kreslenými postavičkami z pohádek nebo veselé vzory (malé děti z takového povlečení mají pocit bezpečí, uklidňuje je a snáze se jim usíná), pro větší děti už raději zvolte něco trochu jiného. Vybrat si můžete například z naší široké nabídky krepového dětského povlečení, ze kterého si jistě vyberou jak dívky, tak i chlapci. Pro dívky máme povlečení laděné do růžových odstínů, pro chlapce zase do modrých. Naleznete zde i velmi oblíbené patchworkové vzory, které získávají na popularitě především v posledních letech.  


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…