25.05.2016 08:53 | Jelikož zařizování dětského pokoje patří k nejsložitějším krokům při úpravách interiéru, je potřeba mu věnovat náležitou pozornost. Všeobecně si totiž lidé přejí, aby byl dětský pokojík zařízen v takovém stylu, aby zapadl do konceptu vybavení celého interiéru a aby byl zároveň zařízen velmi vkusně a elegantně.

Zde ovšem nastává drobný problém, protože právě tento styl se samotným dětem nemusí příliš zamlouvat a mohou vyžadovat něco trochu více „dětského“. Ovšem najít takový nábytek a vybavení, který by splňoval obě výše zmíněná kritéria, tedy to, aby byl elegantní a hodil se do bytu a zároveň se líbil i vašim dětem, nemusí být úplně jednoduché.

Při zařizování pokojíčku myslete do budouctosti

Doby, kdy musel být dětský pokoj vybaven tak, že jste jej dokázali na první pohled poznat od ostatních pokojů v domě nebo v bytě jsou dávno pryč. Moderním trendem je dětský pokoj vybavit tak, aby „rostl“ s vaším dítětem. To znamená, že jakmile vám potomek začne dospívat, nebudete muset pokoj rekonstruovat, protože stávající vybavení mu přijde příliš infantilní a stydí si tam pozvat například návštěvu tvořenou několika jeho vrstevníky.

Bezpečné prostředí pro děti

Pokud jde o nábytek, můžete se poohlédnout po italských designových kouscích, které velmi často propojují přirozenou eleganci, praktičnost a také kvalitu. Tento styl využívá kouzla zaoblených tvarů a nenajdete zde například žádné ostré rohy nebo hrany. Mimo jiné je i právě proto velmi vhodný pro děti, kterým hrozí o ostré hrany a rohy úrazy. Italský nábytek je navíc velmi elegantní a určitě se bude líbit i vašim dětem.

Ani postel vašeho dítěte nemusí vypadat infantilně. I když pro úplně malé děti je vhodné zvolit spíše povlečení s kreslenými postavičkami z pohádek nebo veselé vzory (malé děti z takového povlečení mají pocit bezpečí, uklidňuje je a snáze se jim usíná), pro větší děti už raději zvolte něco trochu jiného. Vybrat si můžete například z naší široké nabídky krepového dětského povlečení, ze kterého si jistě vyberou jak dívky, tak i chlapci. Pro dívky máme povlečení laděné do růžových odstínů, pro chlapce zase do modrých. Naleznete zde i velmi oblíbené patchworkové vzory, které získávají na popularitě především v posledních letech.  


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…