05.05.2016 13:21 | Mnoho lidí se na jarní úklid těší, mnoho jej ale zatracuje. Nicméně je důležité říct, že je potřeba mít doma pořádek a minimálně jednou za čas tam pořádně uklidit. Čeho všeho by se měl jarní úklid ložnice týkat a také co udělat pro to, aby vše proběhlo hladce se dozvíte právě v následujícím článku.

Jarní úklid by měl být komplexní. Určitě si pod tím nepředstavujte jen to že vezmete do ruky vysavač a vyluxujete ložnici. Péči musíte věnovat všem kusům nábytku, které v místnosti máte, ideálně na nich pečlivě utřete prach a ošetřete jejich povrch. Nezapomeňte ani na okna, která si po dlouhé zimě jistě zaslouží důkladné umytí. A nejen z vnitřní, ale i z vnější strany. Právě mytí z vnější strany může být zpočátku trochu komplikované, nicméně určitě brzy přijdete na vhodnou techniku.

Nezapomeňte ani na postel, péči byste měli věnovat povlečení, peřinám, polštářům a dokonce i matracím. Povlečení dejte důkladně vyprat a pověste jej v ideálním případě ven na sluníčko. Peřiny a polštáře důkladně vyklepejte a nechte vyvětrat na čerstvém vzduchu. Uvidíte, že se vám bude hned mnohem lépe spát.

Polštáře i deky je také dobré důkladně vyčistit. Pokud si na to netroufáte sami, doporučujeme je dát do profesionální čistírny, kde se již postarají o to, aby vašim polštářům a peřinám vdechly nový život.

Svou péči si zaslouží i samotná postel. Když vyndáte matrace, polštáře a peřiny, nebojte se celou postel důkladně vysát a zbavit ji tím prachu a nečistot. Omyjte rám postele a pokud možno důkladně vyčistěte i prostory pod rošty, kde se v průběhu času mohou usazovat nečistoty a pavouci tam mohou plést své sítě.

Jarní počasí je na úklid zkrátka ideální, proto neváhejte a pusťte se do něj ještě dnes. Stojí to sice trochu námahy, nicméně výsledek bude jistě stát za to.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…