05.05.2016 13:21 | Mnoho lidí se na jarní úklid těší, mnoho jej ale zatracuje. Nicméně je důležité říct, že je potřeba mít doma pořádek a minimálně jednou za čas tam pořádně uklidit. Čeho všeho by se měl jarní úklid ložnice týkat a také co udělat pro to, aby vše proběhlo hladce se dozvíte právě v následujícím článku.

Jarní úklid by měl být komplexní. Určitě si pod tím nepředstavujte jen to že vezmete do ruky vysavač a vyluxujete ložnici. Péči musíte věnovat všem kusům nábytku, které v místnosti máte, ideálně na nich pečlivě utřete prach a ošetřete jejich povrch. Nezapomeňte ani na okna, která si po dlouhé zimě jistě zaslouží důkladné umytí. A nejen z vnitřní, ale i z vnější strany. Právě mytí z vnější strany může být zpočátku trochu komplikované, nicméně určitě brzy přijdete na vhodnou techniku.

Nezapomeňte ani na postel, péči byste měli věnovat povlečení, peřinám, polštářům a dokonce i matracím. Povlečení dejte důkladně vyprat a pověste jej v ideálním případě ven na sluníčko. Peřiny a polštáře důkladně vyklepejte a nechte vyvětrat na čerstvém vzduchu. Uvidíte, že se vám bude hned mnohem lépe spát.

Polštáře i deky je také dobré důkladně vyčistit. Pokud si na to netroufáte sami, doporučujeme je dát do profesionální čistírny, kde se již postarají o to, aby vašim polštářům a peřinám vdechly nový život.

Svou péči si zaslouží i samotná postel. Když vyndáte matrace, polštáře a peřiny, nebojte se celou postel důkladně vysát a zbavit ji tím prachu a nečistot. Omyjte rám postele a pokud možno důkladně vyčistěte i prostory pod rošty, kde se v průběhu času mohou usazovat nečistoty a pavouci tam mohou plést své sítě.

Jarní počasí je na úklid zkrátka ideální, proto neváhejte a pusťte se do něj ještě dnes. Stojí to sice trochu námahy, nicméně výsledek bude jistě stát za to.


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…