27.05.2015 08:32 | Vaše ložnice je chladnější, tak jste saténové povlečení vyloučili už na začátku, ale nevíte, jaké by vás zahřálo? Dostali jste tip na froté nebo jersey prostěradlo a nevíte jaký je mezi nimi rozdíl? Rádi vám výběr ulehčíme a seznámíme vás s vlastnostmi těchto materiálů.

Jersey

Jersey (žeržej) je materiál, který je vyroben ze 100% bavlny. Vzniká pletením na pletacích strojích. Na rubu vznikají pletením očka, na povrchu je zase hladký a pružný. Tato pletenina je velice vhodná právě pro výrobu prostěradel – není třeba jej žehlit, je elastický a nemačká se. Název je odvozen od jména ostrova Jersey patřícímu k Velké Británii. Jersey je jako materiál využit i mimo ložního povlečení, například i pro výrobu spodního prádlo či triček. Hustějším pletením se pak využije pro sportovní nebo domácí oblečení.

 

Froté

Neboli smyčková tkanina, která se vyrábí výhradně z bavlněné příze. Smyčková tkanina je trojrozměrná textilie jež vzniká na speciálních tkacích strojích. Čím vyšší je pak gramáž výrobku (g/m2), tím větší je její hustota a také savost. Kvůli této vlastnosti je froté využíváno pro výrobu ručníků, osušek či županů.

Co tedy vybrat. Froté i jersey prostěradlo je z bavlny. Froté prostěradlo vás více zahřeje a v případě pocení i odsaje váš pot, jeho vyšší úplet ale nemá zdaleka takovou životnost jako jersey. Takže zvažte pro a proti případně si pořiďte oboje dvoje, tak abyste je mohli používat dle potřeby.

 

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…