18.11.2016 16:36 | Polštáře jsou byť objemově větší, tak nenápadným společníkem v naší ložnici. Pokud jednou vybereme ten pravý, můžeme na něm spokojeně odpočívat bez dalších starostí. Přesto bychom jej po nějakém čase měli prozkoumat, zdali se nevyplatí vyměnit jej za novější kousek. Jak poznat, kdy je čas vyměnit polštář?

Kdo vydrží víc? Přikrývka nebo polštář?

Pokud srovnáme přikrývky a polštáře, s výdrží jednoznačně vítězí přikrývka. Polštáře se vyznačují menší trvanlivostí, protože je do značné míry zatěžujeme naší hlavou. Den co den je polštář namáhaný cca 8 hodin. Není divu, že po dvou až třech letech i anatomický polštář již značně ztrácí svoji schopnost poskytnout páteři tu správnou oporu. Každodenní soukromé pouto s polštářem nechává stopy také na hygieničnosti. Výměnou povlaku na polštář řešíme hygienický problém jen zčásti. Samotný polštář, i když se s ním loučíme neradi, potřebuje po cca 3 letech svůj nový protějšek.

Jak poznat nevyhovující polštář? Bolest za krkem, nevzhledné skvrny či alergie

Již dosluhující polštář se na první pohled vyznačuje výrazně vybledlými barvami. Ne každý si pamatuje, kdy přesně si svůj polštář kupoval. Vybledlý polštář se skvrnami od potu by pro nás měl být prvním varováním, že náš současný polštář již není, co býval. Člověk za noc vypotí až 1,5 litru vody, přičemž všechnu povlak na polštář všechen nezachytí. Část z naší noční sauny musí nevyhnutelně nechat skvrny na polštáři. Zkuste nejdřív polštář řádně vyprat. Pokud skvrny nejdou vyprat, ušetřete si další praní a zajděte si do obchodu pro nový.

Mezi další nepříjemná znamení, která nás upozorní na přílišné stáří polštáře, patří také bolest za krkem, se kterou se můžeme pravidelně budit. Pokud jste bolestmi hlavy či krku vedoucí od páteře předtím netrpěli, je na čase zpozornět. Příčina může vést ke špatně zvolenému novému polštáři s příliš velkou či příliš malou výplní, ale také k již starému polštáři, který přestal sloužit jako opora hlavy.

Do třetice se starý polštář pozná podle dalších potíží, které s ním můžete zaznamenat. Jedná se třeba o alergickou reakci z roztočů, kteří velice rádi vyhledávající staré polštáře a přikrývky. Opět, pokud se potýkáte s dlouhotrvalejší rýmou, zarudlým nosem či problémy s dýcháním, na které nejste zvyklí, měli byste se podívat na zoubek polštáři, se kterým trávíte noc. Za tři roky se většinou pozná, pokud polštář ještě vydrží u Vás v ložnici či zdali není čas se s ním rozloučit.

 

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…