27.05.2015 10:46 | Má váš potomek své oblíbené hrdiny? Na posteli mu kralují zvířátka ze Shreka, na zdi má plakát Spidermana, či spí zásadně v pyžamu s motivem Aut? Zkuste doplnit jeho pokojíček o klasické hrdiny, kteří jsou na dětských očích už více než 70 let. Přivítejte u vás doma Mickeyho, Púa nebo modernější Hello Kitty či My Little Pony..

Mickey Mouse a medvídek Pú

Motiv Mickeyho Mouse vychází z pohádky, kterou už roku 1928 v černobílé verzi, vydal animátor Walt Disney. Od té doby si získala generace malých diváků a je stále oblíbenou kreslenou postavičkou. Do party se k němu přidala i myška Minie či kravička Clarabelle. První tři epizody byl Mickey němý – ve třetím díle Parník Willie už získal synchronní zvuk. Dnešní děti znají Mickeyho především z pořadu Mickeyho Klubík, který edukativně hravou formou učí děti počítat a zkouší je ze znalostí před televizní obrazovkou.

Medvídek Pú je stejně starým kamarádem jako Mickey. Medvídek ve svých příbězích kamarádí s Kryštůfkem Robinem, bázlivým prasátkem, statečným a šišlavým tygříkem a pomalým oslíkem Íáčkem. S touto partou kamarádů, pak v honbě za medem zažije spoustu nezvyklých dobrodružství. Pohádka vychází z dětské knihy Alana Alexandra Milneho, který se inspiroval u jména medvídka u svého syna Christophera.


Hrdinové poslední doby Hello Kitty, kočička Marie a My little pony

Na mnoha výrobcích pro děti se nyní objevují motivy jako Hello Kitty, kočka Marie anebo My little pony. Že neznáte kočku Marii? Ani My little pony? Zkuste se dívat s dětmi ráno na pohádky.

My little pony (v překladu Můj malý poník) je pohádka o přátelství malých poníků, kterou vymyslela společnost Hasbro, jako produktovou řadu na kterou se později navázala i tato animovaná pohádka, která má už 4. pokračování a v jejím fanclubu už začínají být početnou většinou i dospělí. Počátky se datují na rok 2010 a pochází z kanadsko-americké stanice The Hub. Idealistické pojetí přátelství mezi 6ti klisnami malých poníků, které má za cíl naučit hodnotu přátelství nejmladší diváky.

Kočička Marie není mezi takovými jmény příliš známou osobou. Svým vzhledem je známa a povědomá, ale málokdo viděl pohádku z které pochází The Aristocats. Opět pochází z dílny Walta Disneye.

Podivná růžová kočka Hello Kitty (motiv kočky vymyslela pro společnost Sanrio designérka Juko Šimizu a zobrazuje bílou kočku rasy japonského bobtaila s červenou mašlí ) je asi nejmodernějším výstřelkem poslední doby, který neprovází ani knižní ani televizní historie. Jedná se zde o prvoplánově designový motiv pro komerční užití, který překvapivě oslovil velkou skupinu lidí.

Licenční motivy na přikrývkách

Všechny pohádkové bytosti mohou navštívit pokojíček vašeho nejmenšího ve formě polštářů, přikrývek nebo plakátů na stěnách. Deka s licenčním motivem zahřeje a potěší oko. S Mickeyem či medvídkem Pú se bude usínat hned lépe. Přikrývka se může stát společníkem u večerníčku. Materiál 100% polyesteru z ní dělá lehce udržovatelného a hřejivého kamaráda pro noční dobrodružství. Rozměr 80x100cm může být využit i na malý úkryt, kam si může dítko natahat i své jiné plyšové kamarády.

Dětskou přikrývkou z hebkého vysoce kvalitního materiálu vaše dítko pohladí. Příjemně zahřeje a v okamžiku, kdy svému malému budete číst pohádky, nabídne dost prostoru pro vás oba. Deku nemusíte žehlit je nemačkavá a zachovává si svou intenzitu i po mnoha praních.

V dnešní době není problém sehnat deku s motivy hrdinů vašeho dítka. Ať už je jeho oblíbencem Medvídka Pú nebo podivná růžová kočka Hello Kitty (motiv kočky vymyslela pro společnost Sanrio designérka Juko Šimizu a zobrazuje bílou kočku rasy japonského bobtaila s červenou mašlí) Stálicí na nebi dětských oblíbenců je pak Mickey Mouse, jež už ve své černobílé podobě děti bavil kolem roku 1930. V té době měl v partě myšku Minie a kravičku Clarabelle.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…