Tento web používá cookies. Další informace

27.10.2015 07:24 | Při výběru materiálu ložního prádla bychom měli dbát na materiál tak, aby splňoval naše požadavky. V dnešní uspěchané době samozřejmě oceníme materiál, který nebudeme muset žehlit, nebude se mačkat, a mohl by i rychle usychat a tím pádem s ním bylo co nejméně práce. Jednou takovou možností, jak si ulehčit starost o ložní povlečení, je právě výběr kvalitního krepu. Kvalitní krep by měl být sytých a jasných barev i po opakovaném vyprání a měl by taktéž držet tvar. Jeho vlákna by měla být pevná, takže ani při opakovaném praní a nevhodných stupních by se nemělo vlákno rozpadat či se v materiálu objevovat mezery.

Jak poznat kvalitní krep?

Kvalitní krep můžete snadno rozeznat už na první pohled, a to především na pohmat. Když vezmete do ruky krep a promnete jej mezi prsty, tak by měl být pružný, vlákna by měla být souměrná. Příjemnost na dotek je samozřejmostí. Důležitý je také výběr obchodního místa, pokud kupujete povlečení na tržišti, nemůžete od něj již z principu očekávat dobrou kvalitu. Na tržištích se pohybují povlečení spíše nevalné kvality, nižší gramáže tkaniny a levných cen. Levná cena je tady, ale jak už jsme řekli zavádějící, protože se pod ní často skrývá právě nekvalitní materiál či špatné ušití.

Uspěchaný kupující se snadno může nechat napálit, podlehne kouzlu okamžiku a zakoupí si levné lůžkoviny, které mu nevydrží ani tři vyprání. Určitě tedy směřujte svůj nákup k ověřenému výrobci či prodejci. Nebo můžete oboje zkombinovat, tak že navštívíte kamennou prodejnu, kde si zboží z krepu vyberete a pak jej objednat na internetu, což je jednodušší a pohodlnější.

Netroufáte-li si na hodnocení materiálu vy sami, oslovte obsluhující personál pokud se zrovna nacházíte v prodejně. Vyškolený pracovník obchodu s ložním povlečením by měl být schopen doporučit a pomoci vám vybrat kvalitní krep (i když je pravda, že v takovém obchodě, by měl být především kvalitní krep). Určitě se vyplatí na investici do krepu nešetřit, protože se vám za pár let vrátí. Lůžkovina z krepu vydrží při správném zacházení i několik desítek let a v případě kvalitního materiálu i bez vnějších vad.

 

 


Další články


blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…

blog

Pod čím spát v létě

01.08.2017

Léto už je v plném proudu a jistě nás čeká ještě spousta teplých nocí, které pro někoho nemusí být zrovna jedny z nejpříjemnějších.