Jak prát bavlněné povlečení

Bavlna patří k nejzdravějším a také nejčastějším materiálům, které zavítaly do našich ložnic. Protože má tendenci se při praní srážet, obvykle se vyrábí v o něco větším rozměru, aby se tato ztráta poněkud vyrovnala. Je to materiál, který je vhodný pro alergiky, malé děti a obecně pro časté praní, neboť je stálobarevný a nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu.

 

Praní bavlny

Bavlněná prostěradla je vhodné prát prostředkem na barevné prádlo a na teplotu 60ºC, která zabíjí roztoče a splňuje tak předpoklady na vhodný materiál pro alergické osoby. Přiměřenou dávkou aviváže zabráníte povlečení elektrizovat, ovšem opět zde platí pravidlo zvýšené opatrnosti u osob přecitlivělých na jeho složky.

 

Žehlení bavlny

Obecně platí, že by se bavlněné povlečení nemělo nechat na šňůře přeschnout. „Natvrdo“ přesušené cíchy znesnadňují žehlení a vlákna v osnově látky se mohou zbytečně poškodit. Možná si ještě pamatujete kropenky na prádlo, které používaly naše maminky. Pokud jste takovou nezdědili, zkuste si sehnat rozprašovač na květiny a bavlněné povlečení při žehlení kropit. Ochráníte je tak před vysokým žárem a i žehlení Vám půjde snáze od ruky.