01.08.2017 10:15 | Léto už je v plném proudu a jistě nás čeká ještě spousta teplých nocí, které pro někoho nemusí být zrovna jedny z nejpříjemnějších.

Je pěkné, když se venku počasí zadaří a můžeme si užívat dostatek prosluněných dnů. Noci se, ale mohou proměnit v hotové peklo. Během takto horkých nocí může být především pro osoby s lehčím spánkem, děti, ale i všeobecně pro většinu lidí, prožití kvalitního a ničím nerušeného spánku tvrdým oříškem. Pro to tu, ale nabízíme řešení a to spočívá především ve výběru správného a kvalitního materiálu přikrývek a povlečení. V tomto článku si ukážeme z jakých konkrétních materiálů vybírat, aby pro Vás usínání v horkých letních měsících již nepředstavovalo takový problém.

V první řadě doporučujeme vyměnit zimní lůžkoviny za letní, které jsou speciálně navržené pro toto roční období. Takové přikrývky představují řadu výhod. Vyznačují se lehkostí, vzdušností a mají zvýšenou schopnost odvádět vlhkost od těla. Ideální je zaměřit se především na prodyšné materiály a vyhnout se materiálům syntetickým.  

Důležitou roli také představuje výběr vhodného povlečení společně s prostěradlem. Doporučujeme především prostěradla Jersey, která jsou vyrobena z příjemných a hebkých přízí. Jako prostěradla nové generace se vyznačují kvalitou a dlouhou životností.

Letní povlečení by mělo být z lehké bavlněné látky, která je ideální pro letní období. Mnoho výhod představuje také duté vlákno, které má dokonce o 50% větší savost než bavlna. Z různých materiálů, které vám usnadní usínání, si můžete vybrat na našem e-shopu. Můžete si vybrat povlečení z krepu, bavlny, či mikrovlákna. Výběr závisí převážně na Vás a na Vašem vkusu, jelikož v tomto ohledu neexistuje ideální povlečení a každému může sednout něco jiného.

Nakonec je také vhodné se zmínit, zdali je lepší spát v pyžamu, či bez něho. Ačkoli se to může zdát nelogické je během tropických nocí lepší spát v lehkém pyžamu. V průběhu noci látka vsákne pot a Vám se tedy bude spát příjemněji. Pokud pyžamo propotíte, můžete ho snadno vyměnit a prostěradlo Vám tak zůstane suché. Pokud se v těchto dnech budete chtít před spánkem schladit, můžete umístit pyžamo, nebo i prostěradlo do lednice, pro silnější povahy i do mrazáku. Stačí pyžamo, či prostěradlo složit, vložit do sáčku a na 2-3 hodiny umístit do lednice.

Další články


blog

Oboustranné povlečení

15.04.2024

Oboustranné povlečení s modrými TULIPÁNY a proužky

blog

Bílý kulatý ubrus s kanýrem

15.04.2024

Bílý bavlněný ubrus s kanýrem

blog

U koho vlastně nakupujete povlečení?

14.03.2023

Představení firmy Podpěrová s.r.o., provozovatele eshopu s povlečením vlastní výroby www.lozniobchod.cz