07.11.2016 10:38 | Jistě jste to sami zažili. Prádelní košík vám přetéká povlakem na polštář, peřinou i prostěradlem a nic jiného se do něj nevejde. Stejně tak je na tom chudák prádelní šňůra, která se prohýbá pod tíhou ložního povlečení. Co si má potom počít samotné žehlicí prkno? Naštěstí existují povlečení, které se nemusí žehlit. A my jej do toho nebudeme nutit, ne.

Krep a žehlička spolu chodit nebudou

Králem mezi povlečením, které ke svému životu žehličku nepotřebuje, je bezesporu krepové povlečení. Možná by se našli tací, kterým se krepové povlečení nelíbí pro svoji neuspořádanou a hroubkovanou povahu. Ti ale prozkoumali pouze jednu vrstvu tohoto chytrého povlečení. Pokud se podíváte krepovému povlečení blíže na zoubek, uvidíte nebo spíše neuvidíte nedokonalosti, které se na krepovém povlečení mohou objevit. Rýhy a záhyby krepového povlečení hravě vše schovají pod svůj pláštík a nikdo se tak nic nedozví. A právě krepové povlečení nevyžaduje vůbec žádné žehlení. Stačí jej pouze vyprat a nechat volně vysušit, o ostatní se postará chytré složení krepového materiálu. Krepové povlečení je zároveň velice pohodlné na dotyk a ty pomyslné rýhy mají měkké hrany.


Existuje bavlněné povlečení bez žehlení?

Pokud se rozhlédnete po širokém světě ložního povlečení, najdete i bavlněné povlečení, který vztah se žehličkou nevyhledává. Jedná se o bavlněné saténové povlečení s nežehlivou úpravou. Jemný a elegantní satén je tkanina, ze které se vytváří nejen povlečení, ale i halenky či večerní šaty. Satén proto není třeba žehlit a vystavovat tak tuto citlivou tkaninu nadměrným teplotám.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…