03.11.2014 09:04 | Mikroflanel je na první pohled velmi podobný mikroplyši. Vlákna obou materiálů jsou téměř k nerozeznání. Jsou tedy mezi nimi vůbec nějaké rozdíly, co se týče vlastností nebo údržby? Jaké výhody a nevýhody skýtá povlečení z mikroflanelu a mikroplyše při jeho používání?

Oba materiály jsou tvořeny hustými krátkými chloupky, které zajišťují velkou hřejivost materiálu. Hustota chloupků je u povlečení mikroflanel vyšší, takže jde o látku s lepšími termoregulačními vlastnostmi, která Vás více zahřeje za zimních večerů.

Jaký je rozdíl mezi mikroflanelem a mikroplyšem?

Na rozdíl od mikroplyše, který působí spíše jako kožíšek plyšového medvídka, jsou chloupky mikroflanelového povlečení plošší a jemnější. Mikroflanel imituje hladkou zvířecí srst, jejíž největší výhodou je teplotní komfort, který kožíšek udržuje. Sametově hebké ložní povlečení na dotek Vám dopřeje klidný a ničím nerušený spánek.

 

Praní povlečení

Mikroplyšové i mikroflanelové povlečení se pere v automatické pračce na 40°C. Ani jeden materiál nevytváří žmolky a oba rychle schnou. Ložní povlečení z mikroflanelu a mikroplyše se nemusí žehlit, což je velká výhoda pro všechny hospodyňky.

Nemějte obavy, že by povlečení mikroflanel nebo mikroplyš pouštělo při praní chloupky. Oba materiály jsou velmi kvalitní. Mikroflanel má vyšší gramáž než mikroplyšové povlečení. Díky složení ze 100% polyesteru je mikroflanelové povlečení vhodné i pro alergiky. 

 

          


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…