03.11.2014 09:04 | Mikroflanel je na první pohled velmi podobný mikroplyši. Vlákna obou materiálů jsou téměř k nerozeznání. Jsou tedy mezi nimi vůbec nějaké rozdíly, co se týče vlastností nebo údržby? Jaké výhody a nevýhody skýtá povlečení z mikroflanelu a mikroplyše při jeho používání?

Oba materiály jsou tvořeny hustými krátkými chloupky, které zajišťují velkou hřejivost materiálu. Hustota chloupků je u povlečení mikroflanel vyšší, takže jde o látku s lepšími termoregulačními vlastnostmi, která Vás více zahřeje za zimních večerů.

Jaký je rozdíl mezi mikroflanelem a mikroplyšem?

Na rozdíl od mikroplyše, který působí spíše jako kožíšek plyšového medvídka, jsou chloupky mikroflanelového povlečení plošší a jemnější. Mikroflanel imituje hladkou zvířecí srst, jejíž největší výhodou je teplotní komfort, který kožíšek udržuje. Sametově hebké ložní povlečení na dotek Vám dopřeje klidný a ničím nerušený spánek.

 

Praní povlečení

Mikroplyšové i mikroflanelové povlečení se pere v automatické pračce na 40°C. Ani jeden materiál nevytváří žmolky a oba rychle schnou. Ložní povlečení z mikroflanelu a mikroplyše se nemusí žehlit, což je velká výhoda pro všechny hospodyňky.

Nemějte obavy, že by povlečení mikroflanel nebo mikroplyš pouštělo při praní chloupky. Oba materiály jsou velmi kvalitní. Mikroflanel má vyšší gramáž než mikroplyšové povlečení. Díky složení ze 100% polyesteru je mikroflanelové povlečení vhodné i pro alergiky. 

 

          


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…