Tento web používá cookies. Další informace

01.03.2012 22:37 | Úžasně jemné a měkké povlečení z mikrovlákna. Velmi snadná údržba a nežehlí se. Takto snadno sedá popsat povlečení z mikrovlákna.

Mikrovlákno patří mezi jednu z nejoblíbenějších novinek  na trhu s ložním povlečením. Jedná se o velice příjemnou tkaninu ze 100% polyesteru, která při doteku s ní připomíná hedvábí. Výrobky vyrobené z mikrovlákna jsou velice hebké a jemné. Ložní povlečení z mikrovlákna je i po několika vypráních stálobarevné a své barvy si zachovává dlouhodobě jasné.

Jaké jsou vlastnosti a  údržba mikrovlákna

V chladných dnech udržuje tělesnou teplotu a přes léto velmi příjemně chladí. Udržet mikrovlákno v kondici je velmi jednoduché - po vyprání velice rychle schne a skoro vůbec se nemačká, proto není potřeba ho žehlit. Povlečení z mikrovlákna se také těší oblibě díky tomu, že se jedná o výrobek, který je vhodný i pro alergiky. Vzhledem k jeho výjimečným vlastnostem je ovšem dostupné za velmi přijatelnou cenu.

Nejoblíbenější vzory povlečení  z mikrovlákna

 Povlečení mikrovlákno KORÁLOVÝ PATCHWORK

Velké oblibě se také těší krepu z mikrovlákna, tedy mikrokrepu. Ten má samozřejmě velmi obdobné vlastnosti jako má klasické mikrovlákno. Jeho údržba je ovšem ještě o něco snažší, protože ho není potřeba žehlit vůbec. Takovou výhodu má například klasické bavlněné krepové povlečení.

 


Další články


blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…

blog

Pod čím spát v létě

01.08.2017

Léto už je v plném proudu a jistě nás čeká ještě spousta teplých nocí, které pro někoho nemusí být zrovna jedny z nejpříjemnějších.