01.03.2012 22:37 | Úžasně jemné a měkké povlečení z mikrovlákna. Velmi snadná údržba a nežehlí se. Takto snadno sedá popsat povlečení z mikrovlákna.

Mikrovlákno patří mezi jednu z nejoblíbenějších novinek  na trhu s ložním povlečením. Jedná se o velice příjemnou tkaninu ze 100% polyesteru, která při doteku s ní připomíná hedvábí. Výrobky vyrobené z mikrovlákna jsou velice hebké a jemné. Ložní povlečení z mikrovlákna je i po několika vypráních stálobarevné a své barvy si zachovává dlouhodobě jasné.

Jaké jsou vlastnosti a  údržba mikrovlákna

V chladných dnech udržuje tělesnou teplotu a přes léto velmi příjemně chladí. Udržet mikrovlákno v kondici je velmi jednoduché - po vyprání velice rychle schne a skoro vůbec se nemačká, proto není potřeba ho žehlit. Povlečení z mikrovlákna se také těší oblibě díky tomu, že se jedná o výrobek, který je vhodný i pro alergiky. Vzhledem k jeho výjimečným vlastnostem je ovšem dostupné za velmi přijatelnou cenu.

Nejoblíbenější vzory povlečení  z mikrovlákna

 Povlečení mikrovlákno KORÁLOVÝ PATCHWORK

Velké oblibě se také těší krep z mikrovlákna, tedy mikrokrep. Ten má samozřejmě velmi obdobné vlastnosti jako klasické mikrovlákno. Jeho údržba je ovšem ještě o něco snažší, protože ho není potřeba žehlit vůbec. Takovou výhodu má například klasické bavlněné krepové povlečení.

 


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…