11.10.2018 12:13 | Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a barev. Pokud patříte k milovníkům nostalgických interiérů s duší, inspiraci můžete načerpat z oblíbeného stylu Shabby Chic. Ten se vyznačuje několika společnými prvky. Základem je bílý nábytek, který působí opotřebovaným dojmem. Dále se v interiéru užívají pastelové barvy, nejčastěji v kombinaci bílá a šedá se starorůžovou, či jemnou fialovou.

Shabby můžeme překládat jako opotřebovaný. Tento přívlastek nepůsobí na první pohled velmi lichotivě, ale jde o styl, který má působit starožitně. Pokud se vám tento styl líbí a chtěli byste do vaší ložnice vnést trochu romantiky, připravte se na záplavu květů, volánků a kanýrů. Základem jsou květy růží, hortenzií, či pivoněk, které se budou nádherně vyjímat především na ložním prádle a závěsech. Nebojte se kombinovat barvy!

NÁŠ TIP: Dejte sbohem laciným verzím ložního povlečení a dejte přednost kvalitnímu bavlněnému povlečení. Tato investice se vám vrátí v podobě zdravého spánku, a především vydrží roky.


Další články


blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…