11.05.2016 12:50 | Satén je pro mnoho lidí synonymem luxusu a elegance. V dnešní době si jej ale může dovolit již téměř každý. Co je na tomto materiálu tak zvláštního a čím se vyznačuje? Tohle a ještě něco navíc se dozvíte právě v následujícím článku, který o saténu jako materiálu a také o povlečení ze saténu pojednává.

Nejprve si pojďme ujasnit, co to vlastně satén je. Jedná se o tkaninu v atlasové vazbě, která se vyznačuje vysokým leskem na své lícní straně. Satén se vyrábí z přízí z nekonečných vláken, mezi která patří přírodní hedvábí, viskoróza, polyester a polyamid. Velmi oblíbené jsou ovšem také bavlněné satény, ze kterých se právě šijí povlaky na peřiny a polštáře, dále pak závěsy nebo i večerní šaty pro dámy. Bavlněné tkaniny bývají většinou levnější, nicméně nemusí to být pravidlem.

Mezi hlavní výhody saténového povlečení patří především jeho luxusní vzhled, který rázem dodá vaší ložnici úplně jiný a nevšední vzhled. Velmi podstatný je také komfort, který díky své jemnosti satén poskytuje. Není to drsný materiál a díky tomu se vám dokáže během spánku plně přizpůsobit.

Jeho další klíčovou vlastností je jeho dokonalá termoizolace. Díky tomu vás dokáže v zimě zahřát a v létě naopak zabrání tomu, abyste se přehřáli. Vaše tělo si tak udrží optimální teplotu a vám se bude spát opravdu příjemně. Výběr povlečení je pro zdravý spánek důležitější než si možná myslíte, pokud budete mít pocit, že se vám usíná příjemně, tak se ráno vzbudíte odpočatí a plni energie.

V našem obchodě naleznete nepřeberné množství saténového povlečení. Minimalistický design nebo naopak hravé a pestrobarevné vzory? U nás si vybere naprosto každý.


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…