11.05.2016 12:50 | Satén je pro mnoho lidí synonymem luxusu a elegance. V dnešní době si jej ale může dovolit již téměř každý. Co je na tomto materiálu tak zvláštního a čím se vyznačuje? Tohle a ještě něco navíc se dozvíte právě v následujícím článku, který o saténu jako materiálu a také o povlečení ze saténu pojednává.

Nejprve si pojďme ujasnit, co to vlastně satén je. Jedná se o tkaninu v atlasové vazbě, která se vyznačuje vysokým leskem na své lícní straně. Satén se vyrábí z přízí z nekonečných vláken, mezi která patří přírodní hedvábí, viskoróza, polyester a polyamid. Velmi oblíbené jsou ovšem také bavlněné satény, ze kterých se právě šijí povlaky na peřiny a polštáře, dále pak závěsy nebo i večerní šaty pro dámy. Bavlněné tkaniny bývají většinou levnější, nicméně nemusí to být pravidlem.

Mezi hlavní výhody saténového povlečení patří především jeho luxusní vzhled, který rázem dodá vaší ložnici úplně jiný a nevšední vzhled. Velmi podstatný je také komfort, který díky své jemnosti satén poskytuje. Není to drsný materiál a díky tomu se vám dokáže během spánku plně přizpůsobit.

Jeho další klíčovou vlastností je jeho dokonalá termoizolace. Díky tomu vás dokáže v zimě zahřát a v létě naopak zabrání tomu, abyste se přehřáli. Vaše tělo si tak udrží optimální teplotu a vám se bude spát opravdu příjemně. Výběr povlečení je pro zdravý spánek důležitější než si možná myslíte, pokud budete mít pocit, že se vám usíná příjemně, tak se ráno vzbudíte odpočatí a plni energie.

V našem obchodě naleznete nepřeberné množství saténového povlečení. Minimalistický design nebo naopak hravé a pestrobarevné vzory? U nás si vybere naprosto každý.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…