29.11.2016 19:30 | V minulosti platilo, že Česka republika byla národem chalupářů, a když nastal víkend, všichni se hromadně přesouvali do chalupářských kolonií na venkov. Ani nyní ale není výjimkou, že se vedle rodinného domku či bytu opečovává i vítaný relax na chalupě. Většina chalup ale nemá zajištěno účinné topení, které by tam umožňovalo zůstat například i přes vánoční svátky. Jak si zajistit teplo v chalupě? Užijte si pořádné teplo v chalupě s mikroflanelovým povlečením či chytrým zatápěním v chalupě.

S sebou do chalupy mikroflanelové povlečení či mikroflanelové deky

Mikroflanelové povlečení hraje v žebříčku vynikajících tepelných vlastností tzv. první ligu. O vynikajících vlastnostech mikroflanelu především v zimních měsících jsme již psali v jednom z minulých článků v magazínu. Na povlečení mikroflanel nemusíte čekat, až se nahřeje. Hutné krátké chloupky mikroflanelu tvoří dokonalou teplou membránu, která vás instantně zahřeje. Tím spíše se povlečení mikroflanel hodí do chladných zákoutí a rohů venkovské chalupy. Po celodenní podzimní práci na zahradě se bude ležet v povlečení mikroflanel jako v ráji.

K rychlému zahřátí na chalupě slouží mikroflanelové deky

Pokud přijedete na chalupu, kde se celý týden netopilo, co nejdříve se poohlídnete po rychlém zdroji tepla. Do čistých peřin se Vám ale ihned zalézat nechce? Právě k tomuto účelu slouží mikroflanelové deky. Schoulit se do ní k večernímu čtení či se jen tak zabalit do teplé deky a vnímat zvuky přírody na zahradě chalupy je vlastně ideální využití hřejivé mikroflanelové deky.

Teplo v chalupě? Využijte teplo z kuchyně do vedlejšího pokoje

Mezi chalupy se většinou řadí věkově starší objekty, které mají již něco za sebou a do kterých majitelé nechtějí investovat příliš. Vlhkost Pro pohodlné teplo v chalupě se ale vyplatí popřemýšlet nad plošným zateplení fasády či zvážit celoplošné vytápění chalupy. Pokud se bojíte takovéhoto rozsáhlého zásahu, vyplatí se promyslet zateplení stropu a střechy. Na chalupě ale v žádném případě nesmí chybět pořádný krb či krbová kamna, která celou atmosféru chalupy dovedou k dokonalosti. Takové teplo z krbu Vám ideálně může ohřát místnost i o patro výše. A sedět u krbu s mikroflanelovou dekou, se sklenkou vína a knihou – to se jen tak neomrzí.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…