19.06.2014 10:24 | V moderní uspěchané době máte možnost se vrátit zpět k tradici i ve Vaší ložnici. Staročeské povlečení zklidní Vaší mysl.

V dnešní době, kdy se stále více vracíme zpět k téměř zapomenutým tradicím, se zvedá obliba tzv. retro stylu. Rádi nakupujeme potraviny na farmářských trzích, navštěvujeme starožitnictví, bazary a bleší trhy, kde sháníme nábytek a doplňky, které si po rekonstrukci chceme umístit do bytu. Ptáte se proč nezajít raději do supermarketu nebo moderního nábytkového studia? Jednoduše kvůli kvalitě výrobků, se kterou se produkty moderní doby nemůžou porovnávat.

Pokud se i Vy rádi obklopujete kvalitními věcmi, líbí se Vám retro styl nebo se chcete vrátit do krásných dětských let, kdy jste jezdili k babičce a dědečkovi na chalupu, máme pro Vás tip na stylové vyladění Vaší ložnice - Staročeské povlečení.

 

Květované povlečení

Staročeské nebo také rustikální povlečení se hodí nejen na chaty, chalupy, selská stavení, ale také do typicky české ložnice. Mezi tradiční vzory povlečení patří jemné kvítky růže v modrých, červených nebo růžových odstínech. Decentní starorůžové provedení povlečení pak naladí ve Vaší ložnici romantickou atmosféru.

Pokud dáváte přednost jemnějším motivům, určitě si oblíbíte drobné, něžné kvítky v úžasné modrobílé kombinaci. Vzor na povlečení je inspirován dlouholetou tradicí modrotisku. Technologie, která se  nám dostala z Holandska během 17. století a k barvení se využívá odstín indigo. V tomto případě se však jedná o moderní materiály i techniku zpracování. Proto Vám povlečení vydrží dlouho jako nové.

Nejoblíbenější květované povlečení

 Květované povlečení MozartKvětované povlečení Levandule Květované povlečení pomněnka

Povlečení patchwork 

Dalším velmi stylovým vzorem ložního povlečení rustikálního stylu je imitace patchwork. Originální patchwork je tvořen ze sešívaných, různě barevných a odlišně vzorovaných kousků látek, který se rozšířil díky velké oblibě především z Ameriky. Naše povlečení ve stylu patchwork je však ušité z jednoho druhu vzorované látky, může se tak prát na vyšší teplotu a přitom drží barvy i tvar. Barevných kombinací je celá řada.

Nejoblíbenější PATCHWORK povlečení

 Povlečení Patchwork šedo-lilaPovlečení Patchwork winterPovlečení Patchwork malina

 

Povlečení proužek nebo kostička

Konzervativnějším staročeským povlečením jsou potisky s jednoduchými kostičkami a proužky. Díky propojení klasického vzoru a barevnosti červenobílé nebo modrobílé získává toto ložní povlečení na nadčasovosti.

Povlečení kostička červenáPovlečení kostička bordóPovlečení kostička modrá

Krepové povlečení

Ložní povlečení staročeských vzorů se vyrábí z velmi příjemného a kvalitního materiálu, jakým je krep ze 100% bavlny. Jde o oblíbenou textilii pro svou vzdušnost, savost a také hřejivost. Snadno se udržuje, protože rychle schne a především krepové povlečení není nutné žehlit, což ocení každá žena.    

 

 


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…