31.01.2017 14:13 | Polštáře mají jednu hlavní funkci – poskytnout oporu a pohodlí. Váš polštář by vám měl podpírat páteř v přirozené poloze, odpovídat vaší spánkové poloze a v neposlední řadě být pohodlný a flexibilní. Rozhodně vaši hlavu nesmí nepřirozeně zaklánět nebo předklánět. Jak si takový polštář vybrat?

V jednom z našich minulých článků jsme si pověděli něco o výběru polštáře na základě spánkové polohy. Dnes se zaměříme zejména na jeho tvar a materiál.

Klasický vs. anatomický

Vybrat si můžete mezi klasickým nebo anatomickým polštářem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Anatomické polštáře se vyznačují dvěma vytvarovanými vlnami, přičemž tu vyšší si dáte pod krk. Tento tvar sleduje linii horní části těla – hlavy, krku a ramen. Je vhodný zejména pro spaní na boku a na zádech. Klasické polštáře jsou určeny zejména pro ty, kteří rádi spí na břiše nebo polohy často střídají.

 

Kvalita materiálu

Mezi další rozhodující faktory patří kvalita materiálu. Pořídit si můžete například klasický péřový polštář, který však nedoporučujeme alergikům na roztoče. V případě alergie si raději pořiďte polyesterové, čili duté vlákno. Polyesterové kuličky se dají koupit zvlášť a můžete si jimi naplnit polštář podle svých představ. V neposlední řadě je k sehnání tzv. paměťová pěna, která reaguje na teplotu těla a která byla původně vyvinuta kosmonautům.

Stejně, jako u matrací, i zde platí, že vyšší cena představuje i vyšší kvalitu. Nebojte se proto zainvestovat do kvalitního polštáře, protože tato investice se dlouhodobě vyplatí.


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…