31.01.2017 14:13 | Polštáře mají jednu hlavní funkci – poskytnout oporu a pohodlí. Váš polštář by vám měl podpírat páteř v přirozené poloze, odpovídat vaší spánkové poloze a v neposlední řadě být pohodlný a flexibilní. Rozhodně vaši hlavu nesmí nepřirozeně zaklánět nebo předklánět. Jak si takový polštář vybrat?

V jednom z našich minulých článků jsme si pověděli něco o výběru polštáře na základě spánkové polohy. Dnes se zaměříme zejména na jeho tvar a materiál.

Klasický vs. anatomický

Vybrat si můžete mezi klasickým nebo anatomickým polštářem. Jaký je mezi nimi rozdíl? Anatomické polštáře se vyznačují dvěma vytvarovanými vlnami, přičemž tu vyšší si dáte pod krk. Tento tvar sleduje linii horní části těla – hlavy, krku a ramen. Je vhodný zejména pro spaní na boku a na zádech. Klasické polštáře jsou určeny zejména pro ty, kteří rádi spí na břiše nebo polohy často střídají.

 

Kvalita materiálu

Mezi další rozhodující faktory patří kvalita materiálu. Pořídit si můžete například klasický péřový polštář, který však nedoporučujeme alergikům na roztoče. V případě alergie si raději pořiďte polyesterové, čili duté vlákno. Polyesterové kuličky se dají koupit zvlášť a můžete si jimi naplnit polštář podle svých představ. V neposlední řadě je k sehnání tzv. paměťová pěna, která reaguje na teplotu těla a která byla původně vyvinuta kosmonautům.

Stejně, jako u matrací, i zde platí, že vyšší cena představuje i vyšší kvalitu. Nebojte se proto zainvestovat do kvalitního polštáře, protože tato investice se dlouhodobě vyplatí.


Další články


blog

Romantické povlečení ve stylu Shabby Chic

11.10.2018

Kam jinam vnést trochu té romantické atmosféry, než do vaší ložnice. Prostor pro odpočinek a načerpání sil si žádá harmonické ladění materiálů a…

blog

Kvalita materiálu je u povlečení určující, díky ní si v ložnici strávený čas opravdu užijete

11.10.2018

Jak si čas strávený v ložnici ještě více užít? Vsaďte na kvalitu materiálu a zavrtejte se do hřejivé peřiny.

blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…