03.11.2016 09:43 | První zimní mrazíky přinesly už zřetelnou informaci, že se zima nezadržitelně blíží. Zimu v pokoji lze tolerovat ale pouze na polštáři a peřině či ložním povlečení. Zimní radovánky můžete do ložnice či dětského pokoje hravě přenést díky ložnímu prádlu v neutrálních zimních barvách, jako je bílá, krémová či šedá, se zimními motivy. Pokud navíc vyberete vhodné povlečení na zimu, zimní (ne)čas vás nedostane a přátelskými mrazíky se budete moci kochat nejen za okny, ale i v pokoji.

Zimní inspirace ze Skandinávie

Zimní dekorace v interiéru má kořeny v daleké Skandinávii. Země (téměř) věčného sněhu a ledu se proslavily tím, že do interiérového designu přinesly jednoduchost jako vyvážený poměr mezi estetikou a funkčností. Skandinávský nebo také severský design vyznává sílu přírodních materiálů, zejména kovu, kůže a skla a jejich přírodních barev. Vše se ale poddává myšlence minimalismu a vzdušnosti. Secesní židle a do detailu vymalované dekorace byste zde hledali marně.

Jak na ložnici v zimním stylu

Pokud vás jednoduchá elegance skandinávského stylu zaujala, musíte začít od podlahy, a to doslova. Světlé dřevo (např. bělený dub, javor či jasan) bude ladit se zimními motivy a inspirací takřka dokonale. Pokud jste přesto v začátcích zvolili tmavý dekor, pořiďte si alespoň bílé koberečky.

K bílým koberečkům či podlaze můžete přidat přehoz na postel v krémové či šedé barvě. Přehoz vyřeší Vaše dilema, pokud nechcete měnit celý interiér, ale i tak chcete ozvláštnit interiér skandinávskými prvky. Nebo současně také vkusně zakryje, pokud jste zrovna nestihli ustlat. Což se v zimních měsících stát může.

Povlečení na zimu se zimními vločkami či mrazíky

Opravdovou třešničkou na dortu skandinávského dortu je stylové povlečení na zimuBavlněné saténové povlečení KAEPPEL Cocoon creme patří mezi nejkvalitnější a také nejoblíbenější materiál na trhu. Jemná kombinace bílé a šedé zároveň také skvěle sleduje zimní trendy v designu. A skandinávský design říká této kombinaci „Ano.“ Pokud patříte mezi zimomřivce, zvolte šedo-bílé flanelové povlečení KAEPPEL Coachella Natur. Drobné vzory šedé a bílé vytvářejí na povlečení abstraktní vzory zimní vločky. Vytvořily se vám na oknech zimní mrazíky? Na flanelovém oblečení KAEPPEL Luminex grau si zimní teploty vykouzlily hravé obrazce. Naštěstí se vše ale odehrává pouze na ložním povlečení.

Dotvořte atmosféru zimními dekoracemi a osvětlením

Skandinávský interiér vystihuje minimum dekorací a doplňků. Pokud si ale pořídíte některé v tlumených barvách a jednoduchém vzoru, i tak se budou skvěle hodit do Vašeho zimního interiéru. Deka OVEČKA v kombinaci měsíčního třpytu a bílého beránka skvěle doplní chladnou přitažlivost skandinávského designu. Navíc vás v zimních měsících pořádně zahřeje. A vy si tak můžete užít zimu i v pokoji, ale hlavně v teple. 


Další články


blog

11 tipů, jak mít kvalitní spánek i ve vaší domácnosti

09.08.2018

Kdo by se ráno nechtěl probouzet s energií a dobrou náladou? Bohužel většina z nás si o tom může nechat jen zdát a trpí nad nedostatkem kvalitního…

blog

Flanel - látka pro sezónní povlečení

10.10.2017

Flanel je hustě tkaná látka v keprové, nebo klasické plátnové vazbě, která je po jedné nebo obou stranách upravena „počesáním. Právě česáním, získává…

blog

Co je patchwork a jeho výhody

01.08.2017

Co je to patchwork. Na našem e-shopu jste již nejspíš měli příležitost na toto slovní spojení narazit a věříme, že mnohé z vás zajímá, co znamená a…